ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

ظریف به طالبان: امریکا میانجی خوبی نیست

© Photo / M Nظریف به طالبان: امریکا میانجی خوبی نیست
ظریف به طالبان: امریکا میانجی خوبی نیست - اسپوتنیک افغانستان
وزیر امور خارجه ایران در دیدار با هیئت سیاسی طالبان اظهار داشت: ما از یک دولت فراگیر اسلامی با حضور همه قومیت‌، مذاهب و طرف‌ها حمایت می‌کنیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با ملاعبدالغنی براد» معاون سیاسی طالبان و هیئت همراهش دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دو‌ طرف در مورد مسائل جاری منطقه، اوضاع داخلی افغانستان و چگونگی پیشبرد روند مذاکرات صلح این کشور تبادل نظر کردند.

آقای ظریف در این دیدار با اشاره به اقدامات امریکا در افغانستان تاکید کرد که امریکا میانجی و حکم خوبی نیست.

وی گفت: ما از یک دولت فراگیر اسلامی باحضور همه قومیت‌ها و مذاهب حمایت می‌کنیم و آن را ضرورتی برای افغانستان می‌دانیم.

وزیر خارجه ایران افزود: مردم افغانستان از شما هستند و نباید در عملیات‌ها هدف قرار گیرند.

وزارت خارجه افغانستان از سفر هیأت طالبان به ایران آگاهی داشت - اسپوتنیک افغانستان
وزارت خارجه افغانستان از سفر هیأت طالبان به ایران آگاهی داشت

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به قانون اساسی و نظام افغانستان تصریح کرد: ما نمی‌توانیم شرایط را در خلاء در نظر بگیریم و این شرایط را برای رسیدن به حکومت آینده مشارکتی می‌شود در نظر گرفت.

هم‌زمان با حضور هیئت سیاسی طالبان در تهران، هیئت مستقل دیگری از طالبان به سرپرستی «شیرمحمد عباس استانکزی» در مسکو حضور دارد.

معاون سیاسی رهبر طالبان پیش از این در دیدار با یوسف کالا معاون سابق رئیس‌جمهور اندونزیا گفته بود که برای موفقیت روند صلح افغانستان به همکاری کشورهای مسلمان نیاز است.

وزارت خارجه افغانستان هفته گذشته در بیانیه‌ای تاکید کرد که سفر هیئت طالبان به تهران با اطلاع کابل صورت گرفته و هدف از سفر این است که ایران، این گروه را در مورد اجماع منطقه‌‌ای برای تامین آتش‌بس فوری، دستیابی به یک توافق جامع صلح در چهارچوب نظام جمهوری و حفظ ارزش‌های قانون اساسی افغانستان آگاه سازد.

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان نیز به تازگی با تاکید بر اینکه سفر طالبان به تهران با هماهنگی این شورا و دولت افغانستان بوده، برقراری آتش‌بس را پیش‌زمینه صلح دانست.

وی اظهار داشت که مهمترین خواست مردم افغانستان در روند مذاکرات صلح برقراری آتش‌بس سراسری و حفظ ارزش‌های دو دهه اخیر است.

پیش از این، محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر از دیدار ملاعبدالغنی برادر، معاون سیاسی این گروه و هیأت همراهش با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران خبر داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала