ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

تعجب اوباما از برخورد پولیس آمریکا با معترضان سفید و سیاهپوست

© REUTERS / Fabrizio Benschتعجب اوباما از برخورد پولیس آمریکا با معترضان سفید و سیاهپوست
تعجب اوباما از برخورد پولیس آمریکا با معترضان سفید و سیاهپوست - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 01.02.2021
رئیس جمهوری اسبق آمریکا در سخنانی گفت که از عدم آمادگی سرویس‌های امنیتی‌ کشورش در جریان حمله اخیر به ساختمان کنگره غافلگیر شده است.

به گزارش اسپوتنیک، باراک اوباما، رئیس جمهوری اسبق آمریکا در گفت‌وگو با شبکه دو تلویزیون زد دی اف آلمان با اشاره به حمله اخیر حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق این کشور به ساختمان کنگره اظهار کرد که از میزان عدم آمادگی سرویس‌های امنیتی آمریکا در جریان این حمله غافلگیر شده است.

وی افزود: دستگاه‌های امنیتی آمریکا در برخورد با تظاهرات صلح‌آمیز جنبش "زندگی سیاهپوستان مهم است" بسیاره آماده‌تر بودند.

ترامپ به دست داشتن در قتل ها هنگام حمله به پایتخت متهم شد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 20.01.2021
ترامپ به دست داشتن در قتل ها هنگام حمله به کنگره متهم شد

اوباما همچنین گفت: ناظران معتقد هستند که پلیس و نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان سفید پوست در مقایسه با معترضان سیاهپوست نسبتا برخورد نرم‌تری داشته‌ان

گفتنی است که هجدهم جدی روزی به یاد ماندنی در تاریخ سیاسی و اجتماعی آمریکا بود و حامیان آمریکایی دونالد ترامپ به درخواست وی به کنگره حمله کردند.

اوباما همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: همانطور که در کتابم نوشتم فکر می‌کنم ایده کمیته نوبل این بود که آن را به عنوان الهام بخش به من ارائه دهند. من هنوز در سال اول اداره کشور بودم و هنوز در میانه دو جنگ. اما من فکر می‌کنم آنها تشخیص دادند این کاری که من سعی داشتم برای کاهش سلاح‌های هسته‌ای و مقابله با تغییرات اقلیمی به روشی جدی انجام دهم و توافقنامه‌ای را برقرار کنم که از جنگ جلوگیری می‌کند، همه این مسائل مهم بودند و آنها می‌خواستند از این جایزه به عنوان یک مشوق برای من استفاده کنند اما این زودرس بود و من به همان اندازه اعتراف کردم. در واقع احتمالاً آن زمان باعث ایجاد مشکلات سیاسی بیشتر در  داخل شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала