ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

صالح: قاچاقبران از سیستم گمرک افغانستان سوءاستفاده می‌کنند

© Photo / دولت سازامرالله صالح، معاون اول تکت انتخاباتی دولت ساز
امرالله صالح، معاون اول تکت انتخاباتی دولت ساز - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.02.2021
معاون نخست ریاست جمهوری کشور می‌گوید که قاچاقبران برای فریب دادن سیستم گمرک افغانستان ده‌ها هزار تن مال را به میدان شهر انتقال می‌دهند .

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری کشور، روز چهارشنبه (15 دلو) با نشر گزارش جلسه شش و نیم خود گفته که قاچاقبران با این کار خود سیستم گمرک افغانستان را دور می‌زنند.

وی گفته: قاچاقبران برای فریب دادن سیستم گمرک افغانستان ده‌ها هزار تن مال را به میدان وردک انتقال می‌دهند، تخلیه می‌کنند و ازآنجا توسط موترهای کوچک دوباره به سمت کابل بارگیری می‌کنند.

معاون نخست ریاست جمهوری افزوده: از تمام وکلا و نماینده‌های شریف میدان وردک که ما را در جریان گذاشتند سپاسگزاری می‌کنم و به این مشکل به‌صورت جدی رسیدگی خواهیم کرد.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 01.02.2021
صالح طرح جدید صلح را "مسیر ابلیس" خواند

آقای صالح در بخش دیگری از گزارش خود گفته: «فعلاً پولیس برخی از اماکن و ادارات دولتی را تأمین امنیت می‌کند؛ اما پولیس باید به مسائل اساسی خود که مبارزه با جرم و تروریزم است برود. شماری از وزارتخانه‌ها و ادارات که هدایات رئیس‌جمهور را جدی نگرفته‌اند این آخرین هدایت و هشداریه است تا موضوع را جدی رسیدگی و برای تأمین امنیت ادارات مربوطه با محافظت عامه قرارداد امضا کنند؛ چنانچه تا روز شنبه قرارداد از سوی این ادارات با محافظت عامه امضا نشود، مقام معاونیت نخست ریاست جمهوری این قرارداد را امضا خواهد کرد و از بودجه نهادها و وزارتخانه‌های شامل این بحث، پول بدون اجازه آن‌ها برای قرارداد به محافظت عامه انتقال خواهد داد».

وی همچنان گفته که گزارش تنظیم بازار لیسه مریم و کار سروی ناحیه 18 برای ما قابل‌قبول نیست. باید هدایات هر چه عاجل‌تر عملی گردد، مردم نظم می‌خواهند.

معاون نخست ریاست جمهوری بیان داشته که با توجه به حوادث تروریستی روز گذشته سطح رضایتمندی از جلسات شش و نیم نسبت به‌روز قبل از 77 فیصد به 61 فیصد کاهش پیدا کرده است.

شهر کابل، روز گذشته، شاهد 4 انفجار بود که در نتیجه آن دستکم 2 نفر کشته و 5 تن دیگر زخمی شدند.

آقای صالح افزوده: بارها گفته‌ایم که دشمنان تروریست با ترفندهای گوناگون درصدد ایجاد رعب و وحشت در جامعه‌ استند. ما ضمن عرض تسلیت به تمام خانواده‌های شهدا، اطمینان می‌دهیم که به این خانواده‌ها رسیدگی صورت خواهد گرفت و همچنان برای زخمی شده‌ها شفا و صحتمندی کامل می‌خواهیم.

معاون نخست ریاست جمهوری تاکید کرده که طالبان، این گروه تروریستی باهدف قرار دادن علما و افراد بی‌گناه ملکی که هیچ کار دولتی نداشتند در حقیقت دشمنی آشکار خود را با دین و مردم افغانستان و عمق جنایتشان را برملاتر از قبل می‌سازند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала