ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

وحید عمر: گنجینه‌ باختر را به اعضای پارلمان نشان می‌دهیم

© https://twitter.com گنجینه‌ باختر
 گنجینه‌ باختر  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.02.2021
مشاور رییس‌جمهور غنی، می‌گوید که حکومت اعضای شورای ملی، جامعه‌ مدنی و رسانه‌ها را برای بازدید از ذخایر طلا فرا می‌خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، به‌دنبال ابراز نگرانی مجلس نمایندگان در مورد امنیت گنجینه‌ طلایی باختر، می‌گوید که حکومت اعضای شورای ملی، جامعه‌ی مدنی و رسانه‌ها را برای بازدید از ذخایر طلا فرا می‌خواند.

 مجلس: اگر فساد ادامه یابد «گنجینه باختر» در امان نخواهد ماند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.01.2021
مجلس: اگر فساد ادامه یابد «گنجینه باختر» در امان نخواهد ماند+تصاویر

وحید عمر، مشاور رییس‌جمهور غنی در تویتی گفته است: «براساس فیصله‌ی کابینه، اعضای شورای ملی، جامعه‌ی مدنی و رسانه‌ها برای بازدید از ذخایر طلا، به شمول گنجینه‌ی باختر، فراخوانده خواهند شد».

او افزوده است که این گنجینه‌ها از فراز و فرودهای تاریخ محفوظ مانده و اکنون وقت آن است تا مردم افغانستان در مورد شیوه‌ نگهداری از آ‌ن‌ها مطمیین شوند. او تأکید کرده است که کار روی طرح آن جریان دارد.

پیش از این در تاریخ ۸ دلو، میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان نسبت به سرنوشت گنجینه‌ی طلایی باختر ابراز نگرانی کرده بود. آقای رحمانی با اشاره به گزارش‌ها در مورد قاچاق پول از میدان‌هوایی کابل گفته بود که اگر «چنین فساد گسترده ادامه یابد، گنجینه‌ی طلایی باختر در امان نخواهد بود».

او پیشنهاد کرده بود که گنجینه‌ی طلایی باختر به‌دلیل بی‌اعتباربودن بانک مرکزی کشور (د افغانستان بانک) باید به یکی از معتبرترین کشورهای جهان به‌گونه‌ی امانت فرستاده شود.

ارگ ریاست‌جمهوری از این اظهارات میررحمان رحمانی ابراز تأسف کرد و آن را غیرمسئولانه خوانده بود. ملی است.

گنجینه‌ی باختر به عنوان پشتوانه‌ی پول ملی کشور به شمار می‌رود. این گنجینه از ساحات باستانی «طلاتپه»، «تپه‌قول»، «آی‌خانم»، «بگرام» و «تپه‌ی زرگران» کشف شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала