ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

افشاگری تازه نبیل در مورد طراحان حملات خونین کابل + عکس

Набиль - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.02.2021
رئیس پیشین امنیت ملی خواستار توجه برنامه شش و نيم، هفت و نيم، هشت و نيم و جمهوريت و نيم در این خصوص شد.

به گزارش اسپوتنیک، رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در صفحه فیس‌بوک اش نگاشته است که فتوا و مشروعيت قتل و كشتار عام مردم بيگناه در شهر كابل و ديگر شهر ها، قرا و قصبات افغانستان كه در اين روز ها به شدت جريان دارد، بايد از دو مرجع صادر شده باشد؛
يكم؛ به اساس فتواى قاضى القضات طالبان شيخ عبدالحكيم دوم؛ مرجع دومى بيرون از دايره تسلط طالبان.

او می افزاید: بارها و بر اساس اطلاعات دقیق و مستند گفته‌ام كه بعضى از حملات در كابل و ديگر شهر ها را گروپ‌هاى كوچک تروريستى كه به‌گونهٔ مستقيم از سوى ادارات استخباراتى پاكستان اداره می‌گردند، انجام می‌دهند. حتى اكثراً اصلاً رهبرى طالبان از پلان و برنامهٔ اين كشتار عام آگاه نيستند!
واضح است كه طالب در اين رابطه نمی‌تواند، موقف بگيرند، چون مستقل نيستند و پاكستان آنها را به گروگان گرفته اند؛ در غير آن به يقين طالبان خوب می‌دانند كه كدام گروپ‌ها با دریافت هدايت مستقيم از استخبارات پاكستان به اين كشتار افغانان بی‌دفاع می‌پردازند، ولى از ترس و هراس ادارات استخباراتى پاكستان نمی‌توانند در رابطه موقف بگيرند.
طالبان به دو دليل در اين رابطه موقف گرفته نمی‌توانند، اول اينكه؛ سوال جدى در اذهان‌عامه و جامعه بين المللی خلق می‌شود كه اگر رهبری طالبان بالای صفوف‌شان تسلط ندارند، چرا بايد تنها با طالبان مصالحه صورت گيرد؟
دوم اینکه؛ اگر طالبان تسلط كامل بالاى افراد خود دارند؛ پس بايد جوابگو باشند كه چرا و چگونه مردم عام افغانستان با وجود قتل عام اينهمه مردم بيگناه بالاى طالبان اعتماد نمايند كه تغير كرده اند؟!
رئیس پیشین امنیت ملی تاکید دارد که اینك معلومات حلقه تروريستى كه در عقب بعضى حملات تروريستى قرار دارند و مستقيماً از ادارات استخباراتى پاكستان هدايت ميگيرند، را با مردم و نيرو هاى امنيتى و دفاعى شریک ميسازم، چون بخش‌های مسئول در حکومت دروازه‌های رابطه را با ما بنابه دلایل سیاسی بسته‌اند. و بالاى ما تحريم اطلاعاتى را وضع كرده اند، مانعی نیست و ما در راستای اطلاع رسانی به مردم، وظیفه‌ی ملى و وجدانی خود را ادا می‌نماییم.
این شخص حاجی احمدشاه نام دارد و دارای روابط نزدیک با ISI و MI یا سرویس استخبارات نظامی پاکستان است. او در فعالیت‌های تروریستی در شهر کابل و بعضی ولایات افغانستان تحت حمایه استخبارات پاکستان بی‌حد فعال می‌باشد.

شخص مذکور از سوی استخبارات پاکستان به‌طور مستقیم "طالبان، شبکه‌ی حقانی و لشکر طیبه" را در افغانستان در بخش لوژستیکی اکمال و هم‌کاری نموده و برای حملات تروریستی زمینه‌سازی می‌کند.
حاجی احمدشاه به کابل نیز رفت‌وآمد داشته و با بعضی از اشخاص روابط نزدیک دارد و در حملات فعلی در کابل سهم گسترده دارد.
شخص دوم قاری جواد نام دارد. او به‌طور مستقیم از سوی ISI حمایت و تمویل می‌گردد و نزدیک به پنج‌صد تن افراد جنگ‌جو را رهبری می‌نماید.
قاری جواد در ولایت لوگر و ولسوالی‌های کابل فعالیت‌ داشته و در حملات کنونی کابل نیز دست مستقیم دارد.
شخص سوم سیف‌الله مجاهد حقانی نام دارد. او مسئولیت تربیه افراد انتحاری و بم‌های انفجاری را داشته و در این بخش دارای تجربه‌ی کافی نیز می‌باشد.
سیف‌الله مجاهد حقانی در انفجارات شاهراه‌ها و ترور‌های هدف‌مند مستقیماً دست داشته و از استخبارات پاکستان به‌طور مستقیم هدایت گرفته و آن‌را عملی می‌نماید.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала