ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

صالح: اظهارات مولوی انصاری جز آلودگی صوتی تاثیری دیگری ندارد

© Photo / شورای عالی مصالحه‌ٔ ملیامرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری
امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 20.02.2021
معاون اول ریاست جمهوری در واکنش به اظهارات ضد دولتی دیروز مولوی انصاری می‌گوید که این‌گونه اظهارات جز آلودگی صوتی هیچ تاثیری ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در گزارش شش و نیم صبح امروز شنبه (2 حوت) خود بدون ذکر نام مولوی انصاری گفته، "ظرف نظام مردم سالار توان هضم و جذب عظیم دارد. غوغاهای لحظه‌ای هیچ تاثیری روی پایه‌های اساسی حاکمیت ندارد.

به گفته او، آنهایی که حرف ضد مردم می‌زنند، آن‌هایی که بر ضد نظام از بلندگو کار می‌گیرند، در بیست‌متری محل شان دولت تامین امنیت کرده است.

واکنش والی هرات به سخنان انصاری: دیگر خویشتن‌داری نمی‌کنیم - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 20.02.2021
واکنش والی هرات به سخنان انصاری: دیگر خویشتن‌داری نمی‌کنیم

او به مولوی انصاری طعنه سیاسی هم زده و گفته: "شب از فشار وجدان با دواهای شدید ضدافسردگی و تابلیت‌های خواب‌آور به خواب می‌روند و فردا عصبی‌تر از دیروز حرف می‌زنند و حرف هایشان به جز از ایجاد آلودگی‌های صوتی هیچ تاثیر دیگری ندارد."

همچنین، حمدالله محب مشاور امنیت ملی در نشست مقام های امنیتی نیز امروز گفت که مولوی انصاری برخلاف علمای افغانستان و علمای جهان اسلام چنین ابراز نظر کرده‌است.

آقای محب با توجه به این مساله که این اظهارات قابل قبول نیست تاکید کرد که آقای انصاری باید با سایر علما خود را هماهنگ کند و اگر بازهم بر ضد نظام مردم را تحریک کند، باغی خوانده خواهد شد.

او بیان داشت که احتمال این وجود دارد که این موضوع استخباراتی باشد و به ریاست امنیت ملی وظیفه سپرده شده که این مساله را بررسی کند و "زیاد امکان دارد که این مساله موضوع استخبارات منطقه‌ای باشد."

گفتنی است که مولوی انصاری دیروز در نمازجمعه در هرات گفت که حمایت از نظام کنونی افغانستان گناه کبیره است و عضویت جوانان در صفوف نیروهای امنیتی نیز گناه است.

مولوی انصاری از نفوذ گسترده در هرات برخوردار است و پیش از این نیز اظهارات اخلال کننده از جمله بر ضد رسانه‌ها داشته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала