ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

صالح: طالبان با استفاده از شیوه کاملا جدید کابل را بمب‌گذاری می کنند

© Photo / شورای عالی مصالحه‌ٔ ملیامرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری
امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.02.2021
معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید که در این اواخر تروریستان یک شیوۀ کاملاً نو را به خاطر بمب‌گذاری در جاده‌های کابل استفاده می‌نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون نخست رئیس جمهور امروز دوشنبه (4 حوت) در گزارش جلسه شش و نیم خود گفته که  به اساس ثبوت و مدارک قوی که در اختیارداریم، طالبان تروریست برمه‌های خاص را از پاکستان به دست آورده‌اند.

وی افزوده:" این برمه‌ها را عمدتاً در موترهای سراچه جابجا می‌سازند و با توقف یک الی دودقیقه‌ای می‌توانند یک سوراخ به عمق ده سانتی‌متر در سرک ایجاد نموده و به عجله و شتاب بمب را که همرنگ سرک است جابجا می‌سازند، این روش آدم کشی و ترور اکنون افشاشده است".

Полицейские на месте взрыва в Джелалабаде, Афганистан  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.02.2021
افزایش تلفات انفجار اخیر کابل

معاون اول ریاست جمهوری بیان داشته که سر از این لحظه به تمام پولیس هدایت صادر شد که موترهای سراچه و یا هم تمامی موترهای به‌اصطلاح غرفه دار، به‌خصوص موترهایی که سیت عقبی آن‌ها کشیده شده ‌باشند را دقیق تلاشی نمایند. پیدا شدن برمه با مشخصاتی که گفته شد، ثبوتی برای دست داشتن شخص در ترورهای شهری است.

آقای صالح بیان داشت که در انفجار دیروز در شهر کابل، چهار نفر کشته و پنج تن دیگر زخمی شده‌اند.

این در حالی است که در این اواخر رویدادهای ناشی از انفجارهای ماین‌های مقناطیسی و جاسازی شده در شهر کابل به گونه بی سابقه افزایش یافته است.

مسوولیت این رویدادهای تروریستی را فرد یا گروهی به عهده نمی‌گیرد اما دولت افغانستان می‌گوید که این حملات توسط طالبان طرح ریزی و اجرا می‌شوند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала