غنی: نیروهای امنیتی و دفاعی ما جهان را در برابر تروریزم محافظت می‌کند

© @https://twitter.com/ARG_AFGغنی: نیروهای امنیتی و دفاعی ما جهان را در برابر تروریزم محافظت می‌کند
غنی: نیروهای امنیتی  و دفاعی ما جهان را در برابر تروریزم محافظت می‌کند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.02.2021
Telegram
محمداشرف غنی رییس جمهور با اشاره به این‌که نیروهای امنیتی از حمایت گسترده مردم افغانستان برخوردار اند، تاکید کرد که جنگ طالبان برای قدرت است و دولت آماده راه حل سیاسی است.

 محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور امروز شنبه(نهمحوت) در مراسم گرامی‌داشت از روز سرباز، می‌گوید که در صد و چهل سال گذشته قوای مسلح افغانستان به اندازه‌ای که اکنون پشتیبانی می‌شوند، حمایت نشده است.

 رئیس جمهور غنی تصریح کرد که قوای امنیتی و دفاعی افغانستان نه‌ تنها کشور خود را در برابر تروریم محافظت می‌کنند، بلکه جهان را نیز در برابر تروریزم و دهشت‌افکنی محافظت می‌نمایند.

حمایت از نیروهای امنیتی افغان/ موضوع بحث غنی با فرمانده ارشد نیروهای ناتو در اروپا  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 23.09.2020
حمایت از نیروهای امنیتی افغان/تقاضای رئیس جمهور غنی از فرمانده ارشد ناتو در اروپا

آقای غنی افزود که سال در حال اتمام سال سختی بود؛ زیرا دشمنان کشور فکر می‌کردند که می‌توانند دولت را سقوط بدهند و از همین خاطر بالای هلمند و قندهار حمله کردند، ولی قوای مسلح برای شان نشان داد که سقوط دادن دولت ممکن نیست.

رییس جمهور گفت: امروز برای دولت و ملت افغانستان جای افتخار عظیم است که قوای قهرمان دفاعی و امنیتی ملی خود را تجلیل می‌کند. با قهرمانی شما افغانستان به پای خود ایستاد شده و با قوت ایستاد می‌شود.

آقای غنی تاکید کرد که تجهیز و تمویل قوای مسلح ملی اولویت نخست دولت افغانستان است.

رییس جمهور به جوان بودن قوای مسلح نیز اشاره کرده و گفت که امروز عمر افسران ارتش ملی، پولیس و امنیت ملی تا برید جنرال از ۴۰ سال به بالا نیست.

اشرف غنی گفت: من همه روزه با جامعه جهانی در تماس هستم. روزی نیست که یک رهبر در جهان از شهامت و قهرمانی شما صحبت نکند. شما تنها نگهبان افغانستان نیستید بلکه جهان را محافظت می‌کنید.

به باور رییس جمهور غنی، امروز افغانستان کشوری نیست که دیگران محافظتش کنند، امروز شما دیگر جهان را حفاظت می‌کنید.

او از آغاز کار ساخت خانه برای شهدای نیروهای مسلح نیز خبرداده و گفت که این کار در سال 1400 شروع می‌شود و تعداد آن به صدها نه بلکه به هزاران خانه خواهد رسید.

گفتنی است که نهم  حوت به عنوان روز سرباز در کشور همه ساله به گونه رسمی گرامی داشت می‌شود.


نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала