ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

برگزاری محفل آغاز عملیات بهاری طالبان در پاکستان

© AFP 2021 / Noorullah Shirzadaطالبان
طالبان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 13.03.2021
گروه طالبان محفل آغاز عملیات های بهاری شان را در منطقه تل پاکستان برگزار کردند.

به گزارش اسپوتنیک، گروه طالبان مانند سال های گذشته امروز نیز طی مراسمی شروع عملیات های بهاری شان را بالای مناطق جنوب غرب کشور افتتاح نمودند.

 این محفل در صالون کینت محکمه بازار تل برگزار گردیده بود که بخاطر مشایعت و خدا حافظی جنگجویان طالب یک تعداد زیادی رهبران طالبان، افسران ارتش پاکستان و تعداد زیاد از طالبان خردسال مدارس شرکت کرده بودند.

منابع میگویند که کاروان جنگجویان طالب در حالیکه از طرف اردوی پاکستان همراهی میگردید از منطقه تل به سوی خط دیورند حرکت نمودند.

گفتنی است که امروز بازا تل به روی رفت و آمد بسته و مکاتب این منطقه نیز رخصت بودند. این محفل هر سال بخاطر شروع عملیات طالبان بالای لوی پکتیا در همین منطقه برگزار میگردد.

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 18.05.2020
مسعود اندرابی: طالبان عملیات بهاری اعلام‌نشده خود را آغاز کرده اند

منابع محلی  از منطقه میگویند که کاروان جنگی طالبان به ساعت  2:30 بعد از ظهر به سوی افغانستان حرکت نمودند. اما معلوم نیست که این کاروان چه وقت به مرز افغانستان میرسد.

به گفته منابع محفل هیچ خبری از صلح نبود. بلکه برعکس بزرگان طالبان از آماده گی های شان برای یک جنگ شدید خبردادند.

منابع نمایندگان ارتش و اداره استخباراتی پاکستانی نیز در این محفل صدای فتح را بلند کرده و آرزوی شروع یک جنگ شدید را از طالبان کردند.

تل یک شهرک از ولسوالی هنگو ایالات خیبر پشتونخواه میباشد که در بین سه قبیله ایجنسی ( وزیرستان شمالی، کرم و اورکزی) واقع گردیده است. مرکز بزرگ شبکه حقانی نیز در همین منطقه واقع است که برای تروریستان هر سه قبیله حیثیت پایگاه مرکزی را دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала