یونان "اسپوتنیک وی" روسیه را همتراز واکسن های اروپایی دانست

© Sputnik / Vladimir Trefilov / ورود به گالری تصاویریونان "اسپوتنیک وی" روسیه را همتراز واکسن های اروپایی دانست
یونان اسپوتنیک وی روسیه را همتراز واکسن های اروپایی دانست - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 17.03.2021
Telegram
یک مقام بلند پایه دولت یونان در سخنانی با تمجید از واکسن روسی "اسپوتنیک وی" آن را برابر به واکسن های دیگر کشور های اروپایی دانست.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر گردشگری یونان در اظهاراتی ضمن تمجید از واکسن روسی ضد کرونا گفت،  آتن واکسن روسی Sputnik V را همتراز واکسن های اروپایی می‌داند.

وی در ادامه اظهار داشت: واکسیناسیون برای گردشگران اجباری نیست، اما آنها را از انجام برخی اقدامات تشریفاتی اضافی رهایی می‌بخشد.

گفتنی است، یونان از 14 ماه می قصد دارد مرز خود را برای گردشگران روسی باز کند. وزیر دراین خصوص گفت: «واکسن ویروس کرونا پیش شرط ورود به یونان نیست.

وی در ادامه تأکید کرد که برای ورود به یونان از روسیه ، فرد باید واکسینه شود، یا آزمایش منفی ویروسی کرونا و یا هم آزمایش  آنتی بادی پس ازبهبودی داشته باشد. بنابراین  واکسیناسیون ضروری نیست، آما واکسیناسیون فرد را از دادن آزمایش و آوردن نتایج آن رهایی می‌بخشد.

تلاش آمریکا برای منصرف ساختن برزیل از خرید واکسن اسپوتنیک وی روسیه - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.03.2021
تلاش آمریکا برای منصرف ساختن برزیل از خرید واکسن "اسپوتنیک وی" روسیه

وی گفت: "ما واقعاً می خواهیم دوستان روسی بتوانند از كشور ما دیدن كنند. ما واکسن Sputnik V را قبل از تأیید آن از سوی کشور های اروپا  تأیید نمودیم.ما مصمم هستیم كه از 14 ماه مه مرزهای خود را به طور كامل باز كنیم."

به گفته وی ، یونان خوشحال است که شرکت روسی تولید کننده واکسن Sputnik V درخواستی را برای تأیید آن به آژانس دارویی اروپا (EMA) ارسال کرده است تا شهروندان اروپایی نیز بتوانند با آن واکسینه شوند.

واکسن اسپوتنیک وی در ماه آگست سال 2020 در روسیه تایید شد و صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه دست اندر کار تامین مالی طرح تولید این واکسن، آن را با موسسه ویروس شناسی گامالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه تولید کرده است.

صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه از ماه اکتر سال 2020 با کشورهای مختلف برای عرضه و بویژه تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی مذاکره می کند و محموله هایی از این واکسن به چند کشور نیز ارسال شده است.

گفتنی است که نشریه معتبر علمی «لنست» به تازگی در گزارشی نتایج مثبت آزمایش‌های انجام گرفته روی افراد داوطلب دریافت کننده واکسن اسپوتنیک را مورد تایید قرار داده است.

بنا به گزارش لنست، نتایج منتشر شده از روند آزمایش‌های صورت گرفته روی دریافت کنندگان واکسن روسی «اسپوتنیک‌ وی» حکایت از آن دارد که این واکسن عوارض جانبی بسیار اندکی دارد و تا حدود 92 درصد بر ایمن‌سازی بدن در برابر ویروس کرونا کارایی دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала