ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

آزمایش تازه؛ مخفی‌شدن تعداد لایک در انستاگرام و فیسبوک

© East News / Isopixآزمایش تازه؛ مخفی‌شدن تعداد لایک در انستاگرام و فیسبوک
آزمایش تازه؛ مخفی‌شدن تعداد لایک در انستاگرام و فیسبوک - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.04.2021
شبکه اجتماعی انستاگرام  آزمایش طرح تازه‌اش برای مخفی‌کردن اختیاری شمارشگر لایک را آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک، این سایت اشتراک‌گذاری عکس که متعلق به شرکت فیس‌بوک است، اعلام کرده است که پس از مشاهده واکنش‌های گوناگون به آزمایشهای مربوط به حذف لایک‌ها که معیاری برای سنجش محبوبیت هستند، تصمیم گرفته است که این آزمایش را اجرایی کند. بر این اساس کاربران می‌توانند به صورت اختیاری شمارشگر لایک را در صفحات خود ببندند.

سخنگوی انستاگرام در یک بیانیه اعلام کرد: «در سال ۲۰۱۹ ما پنهان کردن شمارشگر لایک را برای گروه کوچکی از کاربران آغاز کردیم تا دریابیم آیا این اقدام باعث فشار روانی کمتر در زمان ارسال پست در اینستاگرام می شود. برخی از کاربران این اقدام را مفید یافتند اما برخی دیگر خواهان مشاهده شمارشگر لایک بودند تا بتوانند ببینند چه پستهایی محبوب هستند».

کی‌ها بیشتر انستاگرام استفاده می‌کنند؟ - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.02.2018
کی‌ها بیشتر انستاگرام استفاده می‌کنند؟

به گفتۀ سخنگوی انستاگرام فیس بوک هم در حال آزمایش تجربه مشابه است که در هفته‌های آینده به اجرا گذاشته می‌شود. فیس‌بوک پیش از این مخفی کردن لایک در پستهای دیگران در آسترالیا را آزمایش کرده بود.

انستاگرام ماه گذشته به طور تصادفی لایکهای شمار زیادی از کاربران را پنهان کرد که باعث واکنش شدید شد. برخی از کاربران چنین اقدامی را گام مهمی برای سلامت روان کاربران می دانند در حالی که برخی دیگر بر این باورند که چنین اقدامی برای تولیدکنندگان محتوا که با برندها همکاری می کنند، فاجعه است.

بر اساس گزارش رویترز، کاربران در تست انستاگرام می توانند به طور خصوصی شمارش لایک خود را مشاهده کنند. این آزمایش درصد کمی از کاربران جهانی اینستاگرام را دربرمی گیرد اما این شرکت به شمار دقیق آنها اشاره نکرده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала