ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طالبان: آمریکا نمی‌تواند با فشار آوردن بر ما برای صلح گام بردارد

© Sputnikاعضای رهبری طالبان
اعضای رهبری طالبان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.04.2021
طالبان اقدامات آمریکا برای برگزاری نشست استانبول را تلاش برای تحمیل این نشست به این گروه دانست و تاکید کرد که واشنگتن با فشارهای سیاسی نمی‌تواند گام‌های یکجانبه برای صلح بردارد.

به گزارش اسپوتنیک، گروه طالبان ضمن اظهار نظر درباره دلیل عدم پذیرش این گروه برای حضور در نشست استانبول می‌گوید: نقطه ضعف طرح این کنفرانس این بود که طرح و نقشه برگزاری آن با آمریکایی‌ها بود.

طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه تاکید کرد: «نتیجه این تلاش‌ها آن شد که اقدامات یکطرفه آمریکا برای برگزاری این کنفرانس ناکام شد و کنفرانس در زمان آن دایر نشد».

صدیقی: طالبان هیچ تعهدی برای صلح ندارند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 28.03.2021
صدیقی: طالبان هیچ تعهدی برای صلح ندارند

مطلب می‌افزاید: «این تجربه نشان داد هر گامی که برای صلح برداشته می‌شود یا نشست و کنفرانسی دایر می‌گردد، نباید یکطرفه باشد».

طالبان همچنین تصریح کرد: آمریکا همانطور که نتوانسته طرح خود را توسط فشار نظامی بر ما تحمیل کند، توسط فشار سیاسی هم نمی‌تواند گام‌های یکجانبه بردارد. اگر در آینده نیز کنفرانسی برای صلح در نظر گرفته شود، باید زمان، مکان، موضوع و دیگر مشخصات و جزئیات آن با تفاهم و هماهنگی هر دو طرف تعیین شود.

به گفته مقامات ترکیه، نشست استانبول قرار است 24 آپریل به ریاست سازمان ملل و با مشارکت جمعی از همسایگان افغانستان و کشورهای منطقه برگزار شود.

پیش از این طالبان گفته بود که برای حضور یا عدم حضور در این نشست مشغول رایزنی‌های داخلی است اما پس از اعلام تعویق خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان اظهارداشت: «تا وقتی که همه نیروهای خارجی از کشور ما خارج نشوند، ما در هیچ کنفرانسی که در آن درباره افغانستان تصمیم‌گیری می‌شود، شرکت نخواهیم کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала