ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کاخ سفید: هیچ تضمینی برای رویدادهای پسا خروج از افغانستان وجود ندارد

© Fotolia / AndreykrБелый дом в Вашингтоне
Белый дом в Вашингтоне - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.04.2021
مشاور امنیت ملی آمریکا اظهارداشت که هیچکس نمی‌تواند آینده افغانستان را تضمین کند و «بایدن» نیز هیچ قصدی برای اعزام دوباره نیروها به این کشور ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، جک سالیوان، در مصاحبه با فاکس‌نیوز که روز یک‌شنبه، بیست‌ونهم حمل انجام شد، گفته است که هیچ کس نمی‌تواند آینده افغانستان را تضمین و پیش‌بینی کند.

مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد که کشورش بر تهدیدات تروریست‌ها که از افغانستان نشات می‌گیرد، تمرکز خواهد کرد.

سالیوان در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه اگر پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گروه‌های تروریستی مناطق زیادی را تحت کنترل بگیرند، آیا دولت بایدن نیروها را به افغانستان بازمی‌گرداند، نیز گفت که رئیس جمهور آمریکا هیچ قصدی برای اعزام دوباره نیرو به افغانستان ندارد.

مشاور امنیت ملی آمریکا اظهار داشت: من نمی‌توانم تضمین کنم که در افغانستان چه اتفاقی خواهد افتاد، هیچکس نمی‌تواند.

حضور ارتش امریکا در افغانستان پس از 11 سپتامبر تنها برای نگهبانی از نمایندگی دیپلماتیک اش - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 18.04.2021
حضور ارتش امریکا در افغانستان پس از 11 سپتامبر تنها برای نگهبانی از نمایندگی دیپلماتیک اش

وی ادامه داد: آنچه آمریکا می‌توانست انجام دهد، فراهم کردن منابع برای دولت و مردم افغانستان و قابلیت‌ها، آموزش و تجهیزات به نیروهای افغان بود که امریکا آن را انجام داد.

سالیوان با اشاره به زمانبندی جدید برای خروج نیروها تا 11 سپتامبر نیز گفت: زمان آن رسیده که نیروهای آمریکایی به خانه بازگردند و مردم افغانستان از کشورشان دفاع کنند.

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین تاکید کرد که ما ظرفیت تغییر موقعیت قابلیت‌های خویش و سرکوب تهدید تروریست‌ها در را افغانستان را داریم.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان دو روز قبل نیز در یک نشست مجازی گفت که افغانستان به تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از افغانستان احترام می‌گذارد و در این راستا همکاری لازم را انجام خواهد داد.

وی همچنین تصریح کرد که پس از خروج نیروهای خارجی، افغانستان در مرحله سقوط قرار نخواهد داشت، زیرا نیروهای امنیتی و دفاعی افغان توانایی دفاع مستقلانه از این کشور را دارند و در چند سال اخیر95  درصد عملیات‌ها را بطور مستقل انجام می‌دادند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала