ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

تولید واکسین روسی در ارجانتین

© Sputnik / Russian Direct Investment Fundتولید واکسین روسی در ارجانتین
تولید واکسین روسی در ارجانتین - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 20.04.2021
ارجانتین به عنوان اولین کشور لاتین تولید واکسین روسی اسپوتنیک وی را آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرده است که تولید واکسین علیه ویروس کرونا (اسپوتنیک وی) در ارجانتین آغاز شده است که می‌تواند در آینده نزدیک به کشورهای امریکای لاتین صادر کند.
در اعلامیه این نهاد آمده است:کمپنی Laboratorios Richmond SACIF ارجانتینی به عنوان اولین کشور امریکای لاتین تولید واکسین اسپوتنیک وی را آغاز کرده است."

صربستان تولید واکسین روسی را آغاز کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.04.2021
صربستان تولید واکسین روسی را آغاز کرد

درعین حال رئیس جمهور ارجانتین در این باره گفته است: "بسیار خوشحالیم که تولید واکسین اسپوتنیک وی را در کشور آغاز کردیم که از این طریق می‌توانیم از مردم خود در مقابل ویروس کرونا محافظت کنیم. این یک فرصت خوبی است تا کشور مان و حتی کشورهای امریکای لاتین درمقابله با ویروس از این دارو استفاده کنند."
کریل دمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه گفت: "بسیار خوشحالیم که ارجنانتین به عنوان اولین کشور واکسین را تائید کرده و حالا نیز به عنوان اولین کشور لاتین امریکای لاتین تولید را آغاز کند."
وی افزوده است که تاکنون بیش از 10 کشور امریکای لاتین واکسین روسی را تائید کرده اند.
واکسین «اسپوتنیک وی» ساخت انستیتوت میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسین ثبت‌شده در جهان است. این واکسین در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسین روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала