ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

ایران پروازهای خود را با هند و پاکستان متوقف می کند

© Photo / Isnaایران پروازهای خود را با هند و پاکستان متوقف می کند
ایران پروازهای خود را با هند و پاکستان متوقف می کند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 24.04.2021
ایران به دلیل گسترش ویروس کرونای جهش یافته در این کشورها پروازهای خود را به هند و پاکستان متوقف کرده است. 

خامنه‌ای ورود واکسین انگلیسی و امریکایی کرونا به ایران را ممنوع اعلام کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.01.2021
خامنه‌ای ورود واکسین انگلیسی و امریکایی کرونا به ایران را ممنوع اعلام کرد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، محمدحسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران اظهار داشت: بر اساس تصمیمات وزارت بهداشت در خصوص پروتکل‌های مراقبت بهداشتی مرزی در مسافرت‌های هوایی و همچنین شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در آن کشورها، پروازها به / از دو کشور هند و پاکستان از ساعت ۲۴ امشب ممنوع می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه پرواز برنامه‌ای بین ایران و هند وجود ندارد و در حال حاضر پروازها محدود و به صورت موردی انجام می‌شود، افزود: پذیرش مسافر کانکشن از کشورهای مذکور نیز ممنوع خواهد بود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران با بیان اینکه در حال حاضر محدودیت پروازی به ۴۱ کشور وجود دارد، تصریح کرد: پرواز از مبدأ و مقصد کشورهایی که در لیست شرایط ویژه قرار دارند ممنوع بوده و کشورهایی که در لیست کشورهای پرخطر قرار دارند ملزم به انجام آزمایش دوباره در ایران هستند.

وی خاطرنشان کرد: عدم منع تردد مستلزم ارائه تست PCR منفی با اعتبار ۹۶ ساعته در مبدا و انجام تست مجدد پس از ورود به کشور برای مسافران بالای ۸ سال در کشورهای پر خطر است و تردد در سایر کشورها با الزام ارائه تست PCR منفی با اعتبار ۹۶ ساعته در مبدا و انجام مراقبت‌های سندرومیک پس از ورود به کشور و انجام تست مجدد در صورت نیاز بلامانع است.

به گفته ذیبخش، ارائه تست PCR تنها در آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت امورخارجه ایران در کشورهای مبدأ دارای اعتبار است.

پیش از این ، مقامات نیوزلند به دلیل وضعیت ویروس کرونا در این کشورها، ترافیک هوایی با برزیل، هند، پاکستان و پاپوآ گینه نو را محدود کرده بودند.

همچنین، مقامات کانادایی دستور دادند، که به دلیل افزایش خطر واردات ویروس کرونا، به مدت سی روز ترافیک هوایی را با هند و پاکستان تعطیل کنند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала