ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کمبود 800 جنگنده در امریکا

© Photo / Public domain/Robert Sullivanکمبود 800 جنگنده در امریکا
کمبود 800 جنگنده در امریکا - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 24.04.2021
یک رسانه امریکایی از کمبود عملیاتی نزدیک به 800 جنگنده تاکتیکی در ایالات متحده خبر داد.

سخنان تند رئیس پنتاگون درباره جنگنده اف-35 - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.01.2021
سخنان تند رئیس پنتاگون درباره جنگنده اف-35
به گزارش اسپوتنیک به نقل از Defense News، نمایندگان با نفوذ حزب دموکرات ایالات متحده در صورت عدم حرکت به جلو در حل لیست گسترده‌ای از مشکلات، از افزایش بودجه برنامه جنگنده نسل پنجم Lockheed Martin F-35 Lightning II در بودجه سال آینده 2022 پشتیبانی نخواهند کرد.

به گفته دونالد نوركروس، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان امریكا، عدم پیشرفت می تواند به این واقعیت منجر شود كه "ممكن است مجبور به سرمایه گذاری در برنامه های مقرون به صرفه دیگری شده و كمبود عملیاتی بالقوه بیش از 800 جنگنده تاكتیكی را پر كند".

این عضو دموکرات کنگره امریکا گفت: "من از هیچ درخواست هواپیمای اضافی F-35 Lightning II فراتر از آنچه در بودجه رئیس جمهور برای این سال ذکر شده پشتیبانی نمی کنم".

جان گرامندی یکی از اعضای کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده، با موافقت با دیدگاه همکار خود گفت: "این برنامه از بودجه خارج است. او نمی تواند به احتمالات وعده داده شده پی ببرد. و شاخص های آن برای اثربخشی رزمی حتی برای رسیدن به مقادیر آستانه شروع نمی‌رسند. راه حل صنعت برای بسیاری از این مشکلات صرفاً درخواست مالیات دهندگان برای کمک مالی به این مشکل است. این اتفاق نخواهد افتاد روزهای آسان گذشته به پایان رسیده است".

در میان مشکلات F-35 Lightning II، این نشریه به ویژه به کمبود موتورهای Pratt & Whitney F135، نگهداری گران قیمت جنگنده و تأخیر در به روزرسانی سیستم های محاسباتی آن اشاره کرده است.

Defense News خاطرنشان می کند، که از سال 2015، ایالات متحده به طور مداوم بودجه برنامه F-35 Lightning II را افزایش داده است، اما اظهارات نوركروس و گرامندی ممکن است نشان دهد که این وضعیت در سال مالی 2022 تغییر خواهد کرد.

این نشریه یادآوری می کند، که در آغاز سال مالی 2021، پنتاگون درخواست خرید 79 واحد از هواپیمای F-35 Lightning II را داشت، اما در نتیجه کنگره این شمار را 17 افزایش داد، که 1.6 میلیارد دالر اضافی از محل پرداخت کنندگان مالیات آمریکایی هزینه کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала