ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

توافق روسیه و ترکیه در زمینه همکاری برای تولید واکسن اسپوتنیک وی

© Sputnik / Vladimir Trefilov / ورود به گالری تصاویرШприц и ампула на фоне логотипа "Спутник V"
Шприц и ампула на фоне логотипа Спутник V - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.04.2021
صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با شرکت دارویی Viscoran İlaç ترکیه برای تولید واکسن ضد کرونای اسپوتنیک وی به توافق رسیدند.

 به گزارش اسپوتنیک،صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه توافق نامه ای را با شرکت تولید کننده برجسته محصولات دارویی ترکیه Viscoran İlaç  در زمینه تولید واکسن "اسپوتنیک وی" علیه ویروس کرونا در ترکیه امضا و روندانتقال فناوری مربوطه را آغاز کرده است.

این شرکت ترکیه مطالعات اساسی محصول را انجام داده که در ماههای آینده هدف آن تولید در چندین مرکز این کشور است.

این در حالی است که پیشتر فشین امره کایپماز، یکی از اعضای هیات علمی ستاد مبارزه با کرونا در صحبت با روزنامه "ینی سافاک"  گفت که ترکیه مجوز تولید واکسن روسی علیه کرونا "اسپوتنیک وی" را صادر کرده است.

احتمال تولید واکسن اسپوتنیک وی در ترکیه - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.04.2021
احتمال تولید واکسن "اسپوتنیک وی" در ترکیه

وی در ادامه افزود: "آزمایشات سم شناسی بر روی واکسن "اسپوتنیک وی" در ترکیه انجام شده است و شرکتی که درخواست تولید آن را داده بود، مجوز تولید را دریافت کرده است. 

شایان ذکر است که  واکسن اسپوتنیک وی، به عنوان نخستین واکسن ضد کرونا در ماه آگست سال 2020 در روسیه تایید شد و صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه دست اندر کار تامین مالی طرح تولید این واکسن، آن را با موسسه ویروس شناسی گامالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه تولید کرده است.

صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه از ماه اکتر سال 2020 با کشورهای مختلف برای عرضه و بویژه تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی مذاکره می کند و محموله هایی از این واکسن به چندین کشور نیز ارسال شده است.

این واکسن در حال حاضر در بیش از 60 کشور با جمعیت کل حدود 3 میلیارد نفر مورد تایید قرار گرفته است. تاثیرگذاری 91.6 درصدی این واکسن بر اساس انتشار داده ها در مجله پزشکی برجسته "لانست" تأیید می شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала