ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کشف شواهدی از احتمال حیات در سیاره مریخ

CC0 / Pixabay/Aynur_zakirov / کشف شواهدی از احتمال حیات در سیاره مریخ
کشف شواهدی از احتمال حیات در سیاره مریخ - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.04.2021
تیمی از دانشمندان نجوم در پی یک مطالعه یه شرایطی دست یافته اند که احتمال حیات در سیاره سرخ را فراهم می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک،  ستاره شناسان کشف کرده اند که فضای داخلی مریخ می تواند حیات میکروبی را تأمین کند و انرژی و تمام مواد لازم را برای آن فراهم نماید.

نتایج این تحقیق در مجله علمی Astrobiology منتشر شده است.

کارشناسان ترکیب شیمیایی شهاب سنگ هایی را که  ازسطح مریخ بروی زمین سقوط نموده اند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. معلوم شد که این سنگها اگر به طور مداوم با آب در تماس باشند، قادر به تولید محصولات جانبی مهم برای فعالیت حیاتی میکروارگانیسم ها هستند.  این داده ها نشان داد که بیشتر فضای داخلی سیاره سرخ بالقوه برای موجودات زنده مناسب است.

راز منشاء آب در زمین و مریخ - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 12.04.2021
راز پیدایش آب در زمین و مریخ افشا شد

در طی یکی از واکنشهای احتمالی - رادیولیز - عناصر رادیواکتیو در سنگها با آب که از دوعنصر هیدروژن و اکسیژن ساخته شده، تعامل کرد. هیدروژن در آب زیرزمینی باقیمانده منحل می شود ، در حالی که مواد معدنی مانند پیریت، با جذب اکسیژن آزاد مواد معدنی سولفات را تشکیل می دهند. میکروب ها می توانند هیدروژن محلول را به عنوان سوخت جذب کرده و از اکسیژن ذخیره شده در سولفات ها برای "سوزاندن" این سوخت استفاده کنند.

 این مطالعه نشان داد که عناصر رادیواکتیو مانند توریم، اورانیوم و پتاسیم در چندین نوع مختلف از شهاب سنگ های مریخ و همچنین مواد معدنی سولفید قابل تبدیل به سولفات و سنگهایی با فضای متخلخل کافی برای به دام انداختن آب وجود دارد. این مقاله تأیید کرد که مریخ ممکن است شرایطی مناسب برای وجود حیات داشته باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала