شناسایی بیش از 401 هزار بیمار کرونایی در هند/ جان باختن 18 تن در آتش سوزی یک درمانگاه 

© REUTERS / DANISH SIDDIQUIشناسایی بیش از 401 هزار بیمار کرونایی در هند/ جان باختن 18 تن در آتش سوزی یک درمانگاه 
شناسایی بیش از 401 هزار بیمار کرونایی در هند/ جان باختن 18 تن در آتش سوزی یک درمانگاه  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 01.05.2021
Telegram
در روزی که در هند بیشترین بیماران کرونایی شناسایی شده است، یک درمانگاه در این کشور دچار آتش سوزی شده که در نتیجه آن 18 نفر جان باخته اند. 
هند یکبار دیگر رکورد جهانی شناسایی بیماران کرونایی را جا به جا کرد/ شناسایی بیش از ۳۳۲ هزار بیمار - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 23.04.2021
هند یکبار دیگر رکورد جهانی شناسایی بیماران کرونایی را جا به جا کرد/ شناسایی بیش از ۳۳۲ هزار بیمار

به گزارش اسپوتنیک، امروز (شنبه) هند بار دیگر رکورد دچار شدگان روزانه خود و جهان را جابه‌جا کرد و 401 هزار و 993 دچار شده در یک روز را به ثبت رساند.

بر پایه داده های وزارت بهداشت هند، با شناسایی بیماران کرونایی جدید، شمار کل بیماران کرونایی از 19 میلیون نفر فراتر رفت.

 در همین حال، کشور کرونازده هند همچنین 3523 مرگ بیمار کرونایی را در یک شبانه‌روز به ثبت رساند و شمار کلی قربانیان این کشور به 211 هزار و 853 نفر رسید.

از 22 اپریل (برای نهمین روز متوالی) این کشور هر روز شاهد بالای 300 هزار دچار شده به ویروس بوده که نظام بهداشت و درمان آن را در هم شکسته و درمانگاه ‌ها در هند به شدت با کمبود اکسیجن، تخت و دارو مواجه هستند.

طبق آمار، دهلی نو پایتخت هند که با کمبود شدید اکسیجن مواجه است، بیش از 27 هزار دچار شده را در روز جمعه ثبت کرد. افزون بر این، به دلیل خیز موارد فوتی، ظرفیت مراکز مخصوص سوزاندن اجساد هم تکمیل شده است.

نارندا مودی نخست‌وزیر هند که با انتقادات شدید به دلیل ناکامی در مدیریت موج دوم مواجه است، اقدامات بیشتری را برای مقابله با شرایط موجود اعلام کرده است. شورای وزیران هند بعد از جلسه روز جمعه وضعیت موجود را «بحران قرن» نامید.

برخی کشورها هم برای کمک به هند اعلام آمادگی کرده و تعدادی از آن‌ها به این کشور کمک پزشکی ارسال کرده‌اند.

در چنین شرایطی که دومین کشور پرجمعیت جهان به شدت با همه‌گیری مرگبار کرونا درگیر است، برای چندمین بار درمانگاه های این کشور دچار آتش سوزی شد.

 صبح امروز (شنبه) دستکم 18 نفر که اغلب آن‌ها از بیماران کرونایی بودند، به دلیل آتش‌سوزی در درمانگاهی در غرب ایالت «گجرات» جان خود را از دست دادند.

به گفته یک مقام ارشد هندی، این آتش سوزی تحت کنترل درآمده و تحقیقات درباره این حادثه در جریان است. بیماران به درمانگاه های اطراف منتقل شدند.

اخیراً در جریان یک آتش‌سوزی دیگر در بخش مراقبت‌های ویژه درمانگاهی در هند که به درمان بیماران دچار شده به کرونا می‌پرداخت، 13 نفر جان خود را از دست دادند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала