دیدار خلیلزاد با وزیر خارجه تاجیکستان در دوشنبه 

© Ministry of foreign affairs of the Republic of Tajikistanدیدار خلیلزاد با وزیر خارجه تاجیکستان در دوشنبه 
دیدار خلیلزاد با وزیر خارجه تاجیکستان در دوشنبه  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 04.05.2021
Telegram
وزیر امور خارجه تاجیکستان و فرستاده ای ویژه امریکا برای صلح افغانستان با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

دیدار خلیلزاد با مارشال دوستم  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 02.05.2021
دیدار خلیلزاد با مارشال دوستم 
به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه تاجیکستان با نشر خبرنامه ای نوشت: سراج الدین مهر الدین وزیر امور خارجه تاجیکستان و زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در شهر دوشنبه ملاقات کردند.

در جریان این دیدار موضوعات روابط دوجانبه، منطقه ای و همکاری در قالب های چندجانبه بررسی و درباره جنبه های مختلف وضعیت کنونی افغانستان به ویژه روند مذاکرات صلح میان افغانستانی ها، برگزاری کنفرانس صلح در استانبول، بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان و مسائل مهم منطقه ای و جهانی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وزیر خارجه تاجیکستان گفت: «دوشنبه» از موقعیت دولت افغانستان و تلاش های جامعه جهانی برای تامین امنیت و صلح و ثبات در این کشور، حمایت می کند.

ضمن بررسی روابط دو کشور در قالب های چندجانبه، طرفین از همکاری و هماهنگ سازی مواضع در چارچوب سازمان های بین المللی از جمله در سازمان ملل متحد، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی اظهار رضایت کردند.

در این راستا، طرف ها به لزوم تقویت همکاری در زمینه مبارزه مشترک با تهدیدات و چالش های مدرن، ازجمله تروریسم، افراط گرایی، قاچاق مواد مخدر و سایر جرائم سازمان یافته فراملی اشاره کردند.

در جریان این ملاقات همچنین بر لزوم پیگیری مستمر مسائل رشد و گسترش همکاری ها بین تاجیکستان و ایالات متحده امریکا تاکید شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала