Стадион Зенит-Арена в Санкт-Петербург - اسپوتنیک افغانستان, 1920
ورزش
تازه های ورزش افغانستان و جهان

فوری؛ جنگ سوپر لیگ ادامه دارد؛ انتقاد رسمی رئال، بارسا و یوونتوس از یوفا

© REUTERS / DADO RUVICMetal figures of football players are seen in front of the words "European Super League" in this illustration taken April 20, 2021
Metal figures of football players are seen in front of the words European Super League in this illustration taken April 20, 2021 - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.05.2021
Telegram
سه تیم جنجالی که تا کنون از رقابت های سوپر لیگ انصراف نداده اند به صورت مشترک و هم زمان در خصوص موضع گیری های اخیر یوفا واکنش رسمی نشان دادند.

به گزارش اسپوتنیک، تیم های رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس به صورت هماهنگ بیانیه مشترکی را در وب سایت و صفحات اجتماعی شان منتشر کردند و در خصوص اتفاقات اخیر و موضع گیری های تند یوفا در مقابل تیم های تاسیس کننده سوپر لیگ واکنش نشان دادند.

یوفا شب گذشته در بیانیه ای رسمی 9 تیم از 12 تیم تشکیل دهنده سوپر لیگ را با جریمه های نقدی روبه رو کرد و با گرفتن تعهد از این تیم ها قوانین سختی برای شان در خصوص حضور در چنین رقابت هایی وضع کرد.

همچنین طبق گزارش ها، یوفا قصد دارد سه تیم رئال، بارسا و یوونتوس را که تا کنون از این رقابت ها انصراف ندادند را با محکومیت سنگین و البته احتمال محرومیت از بازی های فصل آینده لیگ قهرمانان محروم کند.

با این حال این سه باشگاه نیز از این برخورد یوفا اظهار تاسف کرده اند و اعلام کردند که این کار با فشار و تهدید در قبال تیم ها انجام شده است.

متن بیانیه ای که به صورت مشترک توسط باشگاه رئال، بارسا و یوونتوس منتشر شده است به شرح زیر است:

در پاسخ به بیانیه ای که یوفا در تاریخ 7 ماه می در مورد سوپرلیگ و موقعیت 9 باشگاه موسس آن منتشر کرد، باشگاه های فوتبال بارسلونا، یوونتوس و رئال مادرید موضع خود را اعلام میکنند

1- تیم های تشکیل دهنده سوپرلیگ، تحت فشارهای شدیدی قرار گرفته و می گیرند. این فشارها، تهدیدها و توهین ها برای ترک سوپرلیگ از طریق شخص ثالث غیرمربوط انجام می گیرد. بنابراین این سه باشگاه از حق و وظیفه خودشان برای فراهم کردن راه حل هایی برای اصلاح اکوسیستم فوتبال از طریق گفتگوهای سازنده، صرف نظر می کنند. این رفتارها زیر نظر قانون، غیرقابل تحمل است و البته دادگاه برای تشکیل سوپرلیگ رای مثبت داده بود و آن ها به یوفا و فیفا اعلام کردند به طور مستقیم و غیرمستقیم، از انجام کارهایی که مانع اجرای سوپرلیگ شود، خودداری کنند.

 


 2- پروژه سوپرلیگ توسط 12 باشگاه موسس ایجاد شده است. هدف آن فراهم کردن راه حل هایی برای اصلاح شرایط نامناسب کنونی صنعت فوتبال است. دوازده باشگاه موسس، نگرانی هایی در این باره ابراز کردند، به خصوص این که وضعیت اقتصادی اجتماعی این روزهای صنعت فوتبال خوب پیش نمی رود و به همین دلیل اصلاحات ساختاری  برای اطمینان از جذاب ماندن فوتبال در بلند مدت، ضروری است. در همین راستا روز هجدهم آوریل این تیم ها تمایل خود برای تشکیل سوپرلیگ و تاسیس کانالی ارتباطی با یوفا و فیفا با روحیه ای سازنده و همکاری میان طرفین، ابراز کردند.

 با تمام احترام نسبت به ساختار و اکوسیستم فعلی فوتبال، باشگاه های موسس، با تشکیل سوپرلیگ در صورت به رسمیت شناخته شدن توسط یوفا یا فیفا تحت قوانینی که قابل اجرا باشد، به توافق رسیدند. قرار شد این مسابقات با حضور باشگاه های موسس در لیگ های داخلی خودشان برگزار شود اما با این حال یوفا و فیفا با وجود آگاهی از شرایط مذکور، از ایجاد راه های ارتباطی خودداری کرده اند.

 


 جهت ایجاد ثبات مالی برای تمام خانواده فوتبال اروپا که در حال حاضر همه آن ها تحت تاثیر بحرانی بزرگ هستند که تمام باشگاه های اروپا مورد تهدید آن هستند، سوپرلیگ تشکیل شد. در اساس نامه آن، تعهدی حاصل شد که مبلغی سالانه به همه باشگاه های اروپا که چندین برابر مبلغ اهدایی یوفا است، داده شود و قوانین پایداری مالی از طریق ایجاد یک سیستم کنترل شفاف و واضح که مورد تایید کارشناسان است، اجرا شود.

 12 باشگاه موسس، همچنین اذعان داشتند سوپرلیگ فرصتی بسیار خاص برای ارائه بهترین مسابقات ممکن برای طرفداران سراسر جهان و تقویت علاقه به فوتبال در کل جهان که نسل های جدید را هم به آن علاقه مند کند، به شمار می رود. علاوه بر این یکی از اهداف اصلی سوپرلیگ، ترویج دادن بیشتر فوتبال زنان در سطح جهان بود. 
 ما از تنوع در نحوه اجرای سوپرلیگ و نیاز به بازنگری در برخی ساختارهای آن کاملا واقف هستیم و آماده ایم تا در صورت لزوم، رویکرد پیشنهادی خودمان را مورد بازنگری قرار دهیم.با این حال، اگر ما با وجود آگاهی از نیازها و بحران‌های سیستمی در بدنه فوتبال که ما را به سمت اعلام تشکیل سوپر لیگ سوق داد، تصمیم بگیریم چنین ماموریتی را رها کنیم تا به پاسخ‌های موثری به سوالات موجود که صنعت فوتبال را تهدید می‌کند برسیم، بسیار غیرمسئولانه عمل کرده ایم.
 متاسفیم که دوستان ما و شرکای ما در راه تشکیل پروژه سوپرلیگ حین امضای توافق نامه با یوفا، در وضعیتی متناقض و نامناسب قرار گرفتند. با این حال مسائل مهمی که منجر به تشکیل سوپرلیگ از سوی 12 باشگاه شد، هنوز از بین نرفته است. ما تاکید می کنیم جهت احترام به تاریخ خود، پیروزی از الزامات ذی نفعان و هواداران ما برای صلاح فوتبال و ثبات مالی این ورزش، وظیفه داریم با وحود فشارها و تهدیدهای غیرقابل قبول از سوی یوفا، از طریق روشی مسئولانه اقدام انجام دهیم و به راه حل مناسبی برسیم. مجددا ما به فیفا، یوفا و سایرنهاد ها اعلام می کنیم ما از زمان تشکیل سوپرلیگ، ما حاضریم قاطعانه همراه با احترام و بدون فشارهای غیرقابل تحمل، مطابق قانون بحث کنیم تا به بهترین راه حل مناسب برای اصلاح ساختار فوتبال دست یابیم. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала