پیش بینی رویداد ناگوار برای هر چهارمین شهر جهان

© Photo / Ben Goodwin/National Geographic Travellerپیش بینی رویداد ناگوار برای هر چهارمین شهر جهان
پیش بینی رویداد ناگوار برای هر چهارمین شهر جهان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 13.05.2021
Telegram
بیش از 25 درصد از شهرهای کره زمین فاقد امکانات لازم برای دفاع در برابر آسیب های تغییر اقلیم است.
پیش بینی رویداد ناگوار بی پیشینه در قطب جنوب  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.04.2021
پیش بینی رویداد ناگوار بی پیشینه در قطب جنوب 

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه گاردین با استناد به مطالعه انجام شده از سوی پروژه بین المللی افشای گاز گلخانه ای (CDP) نوشته است، که 25 درصد از شهرهای کره زمین فاقد امکانات لازم برای دفاع در برابر آسیب های تغییر اقلیم است.

بر پایه داده های این روزنامه، مناطق کلانشهرها به طور فزاینده ای با مشکلات ناشی از گرم شدن کره زمین مواجه هستند. کارشناسان 800 شهرک بزرگ را بررسی کردند و دریافتند که 43 درصد از آنها برنامه ای برای مقابله با بحران آب و هوا ندارند. یک چهارم شهرها حتی پول کافی برای برنامه های زیست محیطی ندارند و بسیاری از آنها به بودجه ای از بودجه دولت اتکا می کنند: به عنوان مثال ریودوژانیرو، امریکن کلمبوس و ساوتند انگلیسی.
به گفته نویسندگان این مطالعه، سال گذشته 422 شهر دارای 1142 پروژه برای انطباق با بحران آب و هوا بوده اند. برای اجرای آنها حدود 72 میلیارد دالر هزینه شده بود، اما برنامه ها بودجه ای دریافت نكرده اند. برخی از کشورها با نصب منابع انرژی تجدیدپذیر شروع به پس انداز کرده اند، اما مزایای سازگاری با شرایط شدید آب و هوایی برای آنها کاملاً روشن نیست.
در همان زمان، کارشناسان چندین ابرشهر را شناسایی کردند که به خوبی با تغییرات آب و هوا سازگار است: به ویژه این شهرها لندن، بریستول، لس آنجلس و آتن هستند. به عنوان نمونه، در پایتخت یونان، پشت بام ها درختان کاشته می شود تا خیابان ها بیش از حد گرم نشود. و در بریستول، سیستم های دفاعی وسیع در برابر سیلاب ساخته می شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала