موشک جدید ارتش آمریکا که قادر است مسکو را از لندن هدف قرار دهد

© Lockheed Martinموشک جدید ارتش آمریکا که قادر است مسکو را از لندن هدف قرار دهد
موشک جدید ارتش آمریکا که قادر است مسکو را از لندن هدف قرار دهد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.05.2021
Telegram
ارتش آمریکا به افشای برد سیستم موشکی مافوق صوت زمینی جدید خود پرداخته و فاش کرد که این سلاح قادر به ضربه زدن به مسکو از لندن است.

به گزارش اسپوتنیک، مجله آمریکایی Popular Mechanics نوشت: ، یک موشک پیشرفته هایپرسونیک  دوربرد (LRHW) ارتش ایالات متحده که از لندن پرتاب می شود، در صورت درگیری نظامی قادر است مسکو را مورد اصابت قرار دهد.

این نشریه در ادامه می‌گوید: " موشک پیشرفته هایپرسونیک دوربرد قادر است از اروپا ، مثلاً از لندن اهدافی را در شرق ، دقیقاً تا مسكو مورد اصابت قرار دهد."

اعتراف آمریکا به عقب ماندن از روسیه در مدرنیزه سازی سلاح هسته‌ای - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.01.2020
اعتراف آمریکا به عقب ماندن از روسیه در مدرنیزه سازی سلاح هسته‌ای

پنتاگون در حال حاضر چند برنامه تسلیحات مافوق صوت را در دست توسعه با هدف کاستن از شکاف در این حوزه با روسیه و چین دارد؛ دو کشوری که هر دو تا کنون موشکهای مافوق صوت را به خدمت گرفته‌اند. این تسلیحات فوق سریع قابلیت فرار از شیوه‌های تشخیص و رهگیری را دارند.

موشک مافوق صوت دوربرد "LRHW" جدید نیروهای ارتش آمریکا خواهد توانست اهداف را "تا فاصله بیش از 2775 کیلومتر"  مورد اصابت قرار دهد.

 این موشک با این برد تقریبا بردی معادل با موشکهای بالستیک میانبرد خواهد داشت اما به دلیل داشتن قابلیت مانور مافوق صوت تهدید بسیار قدرتمندتری به نسبت موشکهای میانبرد موجود خواهد بود. این سلاح در عین حال جدیدترین مورد اضافه شده به فهرست فزاینده موشکهای مستقر در زمین آمریکا که ناقض معاهده ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای میانبرد است؛ معاهده‌ای که در سال 2019 آمریکا از آن خارج شد.

پنتاگون اعلام کرده قصدی برای مجهز کردن سلاح‌های مافوق صوت خود با کلاهکهای هسته‌ای نداشته اما نشانه‌هایی دال بر اینکه امکان انجام آن را بررسی می‌کند، وجود دارد.

این موشکهای دوربرد زمینی آمریکا با مقاومتهایی در داخل پنتاگون و همچنین از سمت برخی کشورهای همپیمان آمریکا به ویژه همزمان با تغییر تمرکز راهبردی آمریکا و معطوف شدنش به رقابت ابرقدرتی با روسیه و چین مواجه شده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала