اتمر: پیش از آتش‌بس و توافق صلح، رفع تحریم‌ ها از طالبان امکان پذیر نیست

© @https://www.mfa.gov.afمحمد حنیف اتمر
محمد حنیف اتمر - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.05.2021
Telegram
وزیر امور خارجه کشور در پیوند به رفع تحریم‌ ها از گروه طالبان، گفت که بدون صلح و آتش بس، رفع تحریم‌های سازمان ملل متحد از این گروه امکان‌پذیر نیست.

به گزارش اسپوتنیک، محمدحنیف اتمر وزیر امور خارجه کشور ضمن سخنرانی در جمع فعالان مدنی و حقوق بشری و شخصیت‌های علمی کشور در مورد تفاهم با محکمهٔ جرایم بین‌المللی روی ثبت جرایم نسل‌کشی، جرایم جنگی و جرایم ضد بشری در افغانستان، گفت که دولت افغانستان در مورد رفع تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه طالبان هیچ گفت‌وگویی با نهادهای بین‌المللی انجام نداده است و این مسئله بدون «آتش‌بس» و «توافق صلح» برای دولت «مطرح» نیست.

 حنیف اتمر: سفر هیات پاکستانی به کابل با دست‌آورد هایی همراه است  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 18.05.2021
حنیف اتمر: سفر هیات پاکستانی به کابل با دست‌آورد هایی همراه است

او علاوه کرد که قرار نیست افغانستان با نهادهای مربوط بین‌المللی در این مور، به زودی صحبت کند.

آقای اتمر تصریح کرد که دولت افغانستان قبلاً براساس اجماع ملی و بین‌المللی برای رهایی طالبان اقدام کرده بود، اما مسئله رفع تحریم‌ها برای دولت افغانستان مطرح نیست.

به گفته او، بدون آتش‌بس و توافق صلح، مسئله رفع تحریم‌ها علیه طالبان قطعاً مطرح شده نمی‌تواند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد که بررسی رفع تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه طالبان با آتش‌بس آغاز و با توافق صلح در کشور تکمیل می‌شود.

این در حالی است که گروه طالبان بارها خواستار رفع تحریم‌ها و حذف نام‌های رهبران از فهرست سیاه سازمان ملل شده است. تحریم‌هایی که علیه افراد وابسته به گروه طالبان و نهادهای مرتبط به این گروه وضع شده است، شامل ممنوعیت سفر، انجماد دارایی‌ها و منع فروش اسلحه به آن‌ها می‌شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала