اردوغان: «اهریمن نشان‌ دادن مسلمانان» نخست توسط آمریکا آغاز شد

© AP Photo / Lefteris Pitarakisاردوغان: «اهریمن نشان‌ دادن مسلمانان» نخست توسط آمریکا آغاز شد
اردوغان: «اهریمن نشان‌ دادن مسلمانان» نخست توسط آمریکا آغاز شد  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 25.05.2021
Telegram
رئیس جمهور ترکیه می‌گوید، استراتژی «اهریمن نشان‌ دادن مسلمانان» که پس از حملات 11 سپتامبر توسط دولت آمریکا آغاز شد، ویروس اسلام‌هراسی که در ساختار فرهنگی بسیاری از جوامع موجود بود، را تحریک کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اولین سمپوزیوم بین المللی رسانه و اسلام هراسی تاکید کرد: دشمنی با اسلام در بسیاری از نقاط جهان به ویژه در کشورهای غربی مانند سلول‌های سرطانی درحال گسترش است.

وی تصریح کرد: پررنگ شدن نقش برخی گروه‌های نژادپرست که در گذشته افراطی توصیف می‌شدند در صحنه سیاسی کشورهای غربی نشان می‌دهد که غرب به جای تلاش برای نجات از باتلاقی که در آن گرفتار شده بیشتر در آن فرو می‌رود.

Imran Khan - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.09.2020
عمران خان خواستار مبارزه با اسلام هراسی در جهان شد

به گفته اردوغان کسانی که در مسئله نسل‌کشی یهودیان در دوره جنگ جهانی دوم خود را در داخل پارانتز گذاشته بودند، اکنون مسلمانان را هدف قرار داده‌اند.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: حکومت‌های کشورهای غربی که مسئول تامین امنیت تمامی شهروندان خود هستند به جای این کار وارد مسابقه دشمنی با اسلام شده‌اند.; کسانی که به این واقعیت که محدود ساختن آزادی‌ها به معنای کاهش رفاه در طولانی‌ مدت است پشت می‌کنند، در واقع نه با اسلام، بلکه درحال دشمنی با آینده خود هستند. به خوبی می‌دانیم که این نژادپرستی جدید علیه مسلمانان توسط خود غربی‌ها تحت عنوان "اسلام هراسی" کم اهمیت نشان داده می‌شود، اما آنچه در واقع انجام می‌شود دشمنی با اسلام است.

اردوغان گفت:  باید به تک تک 7.5 میلیارد انسان در جهان بگوییم که نه اسلام، بلکه اسلام‌هراسی تهدیدی برای جهانیان است. اروپا طی قرن‌های متمادی با استفاده از طبقه روشن فکر خود، دشمنی با تُرک‌ها که در چشم اروپایی‌ها مساوی با اسلام هستند را در جوامع این کشورها گسترش داده و موفق به پوشاندن مشکلات خود شده است. تلاش‌ها برای جلوگیری از اسلام‌هراسی که از اهمیت حیاتی برای صلح و امنیت کل بشریت برخوردار است، باید از طریق سازوکارهای مشترک فکری پیش برود.

او افزود: در پشت مباحث مربوط به سکولاریسم که سالهاست در کشور ما جریان دارد ، هدف منع آزادیهای دینی است نه محافظت از آنها. ضروری است که همه جوامع و کشورهای در معرض این تهدید گرد هم آیند و یک شبکه ارتباطی قوی در صحنه بین المللی ایجاد کنند. وقتی جهان اسلام وحدت بین خود را برقرار می کند ، ممکن است که مبارزه با اسلام هراسی در مدت زمان کوتاهی به نتیجه برسد. ما باید سیاستمداران وظیفه شناس ، روشنفکران ، اعضای رسانه ، از جمله روحانیون خود را ، در سراسر جهان علیه بیماری اسلام هراسی بسیج کنیم. "

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала