حماس: حادثه رایان ایر در مینسک کارما نیست

© Flickr / GanMed64حماس: حادثه رایان ایر در مینسک کارما نیست
حماس: حادثه رایان ایر در مینسک کارما نیست - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 25.05.2021
Telegram
جنش فلسطینی حماس، گفته است که هیچ ارتباطی با نشست هواپیمای رایان ایر در مینسک ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، فوزی برهوم سخنگوی جنبش حماس، ضمن اینکه این گروه در حادثه رایان ایر در مینسک دست دارد را رد می‌کند، می‌گوید: ادعاها بی اساس است، ممکن کار برخی از احزاب باشد. آنها می‌خواهند حماس را بدنام کنند و وضعیت دلسوزی جهانی را برای مردم فلسطین و مقاومت قانونی آنها ازبین ببرند.
روز یکشنبه هواپیمای مسافربری خطوط هوایی "رایان‌ ایر" که از آتن به سمت ویلنیوس (پایتخت جمهوری لیتوانی) در حرکت بود، در نتیجه انتشار خبری درباره بمب گذاری در این هواپیما، بطور اضطراری در فرودگاه مینسک، پایتخت بلاروس فرود آمد. البته خبر بمب گذاری شدن این هواپیما دروغ بود و در همین رابطه کمیته تحقیقات بلاروس پرونده قضایی برای رسیدگی به این قضیه گشوده است.
طبق اطلاعات خبرنگاران، تهدید به منفجر کردن هواپیما از طریق مرکز تلفن فرودگاه مینسک ثبت شده بود.
ساعاتی بعد این هواپیما از مینسک برخاسته و بالاخره در فرودگاه ویلنیوس به زمین نشست. در عرشه این هواپیما 170 مسافر از 12 کشور جهان حضور داشتند که 90 تن آنها اتباع لیتوانی بوده و بقیه شهروندان دیگر کشورهای اروپایی، روسی و بلاروسی بودند.
در جریان عملیات جستجوی این هواپیما "رومان پروتاسویچ" بنیانگذار کانال تلگرام مخالفان بلاروسی (کانال نکستا "Nexta") حضور داشت که در فرودگاه مینسک بازداشت شد. وزارت داخله بلاروس این مسئله را تأیید کرده است.
این حادثه با واکنش شدیدالحن مقامات آمریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه، لهستان، اتحادیه اروپا و ناتو روبرو شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала