ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

چین ادعاها درباره منشاء کرونا را با دروغ‌های تسلیحات کشتار جمعی عراق مقایسه کرد

© AFP 2021 / Noel Celisچین ادعاها درباره منشاء کرونا را با دروغ‌های تسلیحات کشتار جمعی عراق مقایسه کرد
چین ادعاها درباره منشاء کرونا را با دروغ‌های تسلیحات کشتار جمعی عراق مقایسه کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.06.2021
سفارت چین در ایالات متحده ادعاهای "بی‌اساس" درباره نشت ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در ووهان را با ادعاهای دروغین مبنی بر وجود تسلیحات کشتار جمعی در عراق مقایسه کرد.

پکن در واکنش اتهامات آمریکا در خصوص منشاء آزمایشگاهی ویروس کرونا گفت، دانشمندان باید به دنبال منشاء COVID-19 باشند نه سرویس‌های اطلاعاتی.

 لیو پنگیو، سخنگوی سفارت چین شامگاه دوشنبه در پیامی توییتری نوشت: منشاء COVID-19  مساله علم است و باید به صورت مشترک مورد بررسی دانشمندان جهان قرار بگیرد نه اینکه سیاسی شود. هرگونه نتیجه گیری باید مطابق فرایندهای سازمان جهانی بهداشت و طبق متدهای مبتنی بر علم باشد. کمپین سیاسی سازی مطالعه درباره منشاء کرونا و تخریب چین هیچ تفاوتی با دروغهای ۱8 سال پیش درباره وجود تسلیحات کشتار جمعی در عراق ندارد.  

پزشکان هندی برای اولین بار جهش مضاعف ویروس کرونا را شناسایی کردند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 07.06.2021
تصمیم "قاطع" آمریکا برای یافتن سر منشاء ویروس کرونا

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته به مشاورانش دستور داد تا پاسخهایی درباره منشاء این ویروس بیابند. بایدن گفت، آژانسهای اطلاعاتی آمریکا در حال بررسی دو سناریو هستند؛ اینکه انتشار این ویروس نتیجه یک اتفاق در آزمایشگاه بوده یا از ارتباط انسانی با یک حیوان آلوده نشات گرفته است اما آنها به نتیجه نرسیدند. اطلاعات انگلیس هم سناریوی نشت از آزمایشگاه را رد نکرده است.

اندکی پیش از حمله مارس 2003 آمریکا و متحدانش به عراق، کالین پاول که وزیر خارجه وقت آمریکا بود در نشست شورای امینت گفت اطلاعات دست اولی دارد که نشان میدهد فناوریهای تولید تسلیحات بیولوژیکی به دست صدام رسیده است. او در ادامه صحبت‌هایش، یک لوله آزمایش محتوی پودری سفیدرنگ را نشان داد و مدعی شد که حاوی نمونه‌ای از تسلیحات کشتار جمعی است که در کارخانه‌های عراقی تولید شده است. همانطور که بعدا فاش شد، پاول اطلاعات غلط از جامعه اطلاعاتی آمریکا گرفته بود و مشخص شد که محتویات آن لوله آزمایش تقلبی است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала