ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بایدن: خروج نیرو ها از افغانستان، به معنای چشم پوشی از تروریسم نیست

© AP Photo / Steven Senneجو بایدن معاون رئیس جمهور امریکا
جو بایدن معاون رئیس جمهور امریکا - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.06.2021
رییس جمهور ایالت متحده می‌گوید، با خروج سربازان آمریکایی از افغانستان، واشنگتن از تهدیدهای دهشت افگنی در افغانستان چشم پوشی نخواهد کرد.

 به گزارش اسپوتنیک، به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده اخیرا  در نامه‌ای که در مورد وضعیت افغانستان به کنگره ایالات متحده ارسال کرد، تاکید کرده که به خاطر جلوگیری از ظهور مجدد تهدید تروریسم در افغانستان، آمریکا توانایی‌های خود را در بخش مبارزه با دهشت افگنی در منطقه "تنظیم مجدد" می‌کند.

وی در این نامه  همچنین گفته که حمایت واشنگتن از حقوق زنان و دختران افغان ادامه خواهد داشت و واشنگتن کمک‌های بشردوستانه و انکشافی خود را به افغانستان نیز حفظ خواهد کرد.
رییس جمهور آمریکا در این نامه نگاشته است که ایالات متحده از مذاکرات صلح بین حکومت افغانستان و گروه طالبان که با همکاری ملل متحد برگزار می شود، "کاملاً حمایت" می‌کند و از سایر کشورها در منطقه به ویژه پاکستان می‌خواهد تا اقدامات بیشتر را به خاطر حمایت از آوردن ثبات در افغانستان انجام دهند.

واکنش طالبان در مورد سخنان اخیر جو بایدن - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.04.2021
واکنش طالبان در مورد سخنان اخیر جو بایدن

جو بایدن دو ماه پیش خروج کامل نظامیان آمریکا  را از افغانستان اعلام کرد و گفت که تمام سربازان امریکایی تا یازدهم سپتمبر امسال از افغانستان خارج خواهند شد.
این تصمیم آقای بایدن انتقاد برخی قانونگذاران آمریکایی به ویژه اعضای حزب جمهوریخواه را بر انگیخت و رهبران جمهوریخواه در کانگرس، رییس جمهور بایدن را به نادیده گرفتن توصیه‌ها و هشدارهای مقام‌های نظامی ایالات متحده متهم کردند. اما رییس جمهور بایدن در نامه‌ای که به اعضای کانگرس ارسال کرد، نگاشته است که ایالات متحده به اهدافی که پای این کشور را به افغانستان کشاند، دست یافته است.
آقای بایدن گفته است که با خروج سربازان آمریکایی از افغانستان، واشنگتن از تهدیدهای دهشت افگنی در افغانستان چشم پوشی نخواهد کرد و به خاطر جلوگیری از ظهور مجدد این تهدیدها، آمریکا توانایی‌های خود را در بخش مبارزه با دهشت افگنی در منطقه "تنظیم مجدد" می‌کند. آقای بایدن همچنین در این نامه تذکره داده است که اجازه نخواهد داد حضور سربازان آمریکایی در افغانستان "برگه چانه زنی" طرف‌های درگیر جنگ در این کشور باشد.
در نامۀ رییس جمهور ایالات متحده آمده است که واشنگتن حکومت افغانستان و طالبان را به خاطر تعهدات شان مبنی بر اجازه ندادن به دهشت افگنان برای تهدید کردن ایالات متحده، نیز پاسخگو قرار خواهد داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала