ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دیدگاه اسلوتسکی درباره امتناع ناتو در جا به جایی موشک های هسته ای در اروپا

© Sputnik / Vladimir Fedorenko / ورود به گالری تصاویردیدگاه اسلوتسکی درباره امتناع ناتو در جا به جایی موشک های هسته ای در اروپا
دیدگاه اسلوتسکی درباره امتناع ناتو در جا به جایی موشک های هسته ای در اروپا - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 13.06.2021
رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه گفت: تصویب چنین تصمیمی در نشست ناتو، نخست از همه به ایجاد معماری صلح آمیز و امن اروپا و همچنین ایجاد تعادل در زمینه کنترل تسلیحات کمک خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه، روز یکشنبه بیان داشت: امتناع احتمالی ناتو از استقرار موشک های هسته ای زمینی در اروپا، همانطور که توسط برخی رسانه ها گزارش شده است گامی در جهت رفع تنش ها و کنترل تسلیحات خواهد بود.

آغاز رزمایش ناتو با سناریوی جنگ هسته ای - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 19.10.2019
آغاز رزمایش ناتو با سناریوی جنگ هسته ای

نشریه دیفنس نیوز با استناد به منابع خود پیش از این نوشته بود که اعضای ناتو در آستانه نشست آمریکا و روسیه در حال آماده سازی مخالفت رسمی خود با استقرار این موشک های هسته ای زمینی در اروپا هستند.

به گفته منابع، چنین پاراگرافی در پیش نویس اعلامیه ای موجود است که پس از نشست ناتو در بروکسل در ۱۴ جون منتشر خواهد شد.

به گزارش دفاع نیوز، این اقدام به عنوان راهی برای کاهش تنش با روسیه و زمینه سازی گفتگو در مورد کنترل تسلیحات پیش از نشست آمریکا و روسیه در ژنو در ۱۶ جون تلقی می شود.

اسلوتسکی گفت: اگر پیش بینی های رسانه ها به واقعیت تبدیل شود و مورد مربوطه در اطلاعیه اجلاس ناتو درج شود، این مرحله به مرحله ای برای رفع تنش ها در زمینه امنیت بین المللی تبدیل خواهد شد و این تنها مسئله رفع نگرانی طرف روسی نیست.

وی افزود: ما در مورد خطوط امنیتی عمومی در قاره اروپا صحبت می کنیم. اروپا نباید گروگان بلندپروازی های نظامی ستیزانه غرب دور شود، این بدیهی است و خوب است اگر در این زمینه به یک تفاهم مشترک برسیم.

وی یادآور شد، که روسیه پس از تعلیق اجباری پیمان حذف موشک های میان برد و برد کوتاه، توقف در استفاده از موشک های زمینی را اعلام کرده، اما "دقیقاً تا زمانی که طرف آمریکایی از چنین اقداماتی خودداری کند".

معاون رئیس مجلس افزود: بنابراین، تصویب چنین تصمیمی در اجلاس ناتو، اول از همه به ایجاد معماری صلح آمیز و امن اروپا و همچنین ایجاد تعادل در زمینه کنترل تسلیحات کمک خواهد کرد.

یادآوری می کنیم، که پیمان حذف موشک های میان برد و برد کوتاه در ۲ اگوست ۲۰۱۹ منقضی شد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه سپس از ابتکار جدیدی برای حل اوضاع با افزایش تنش ها در اروپا پس از خروج آمریکا از پیمان حذف موشک های میان برد و برد کوتاه خبر داد.

به ویژه وی گفت، كه مسكو به اختیار خود، آماده استقرار موشک های ۹ام۷۲۹ در بخش اروپایی فدراسیون روسیه نیست، اما منوط به اقدامات متقابل ناتو است.

وی همچنین پیشنهاد کرد، که سیستم های اتحادیه آتلانتیک شمالی "Aegis Ashore" را با پرتاب های ام کا-۴۱ در پایگاه های اروپا و موشک های ۹ام۷۲۹ در تأسیسات کالینینگراد آزمایش کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала