ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نماینده سازمان ملل: جامعه جهانی از حل مسالمت‌آمیز مشکل افغانستان حمایت می‌کند

© @https://twitter.com/DrabdullahCEنماینده سازمان ملل: حل مسالمت‌آمیز مشکل افغانستان یگانه راه مطلوب و مورد حمایت جامعه جهانی می‌باشد
نماینده سازمان ملل: حل مسالمت‌آمیز مشکل افغانستان یگانه راه مطلوب و مورد حمایت  جامعه جهانی می‌باشد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 14.06.2021
نماینده ويژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان و منطقه می‌گوید که حل مشکل افغانستان از راه‌های مسالمت‌آمیز یگانه راه مطلوب و مورد حمایت سازمان ملل و جامعه‌ جهانی می‌باشد.

به گزارش اسپوتنیک،  عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، روز گذشته (یکشنبه 23 جوزا) با "ژان آرنو" در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرده است.

در این دیدار،‌ آقای آرنو درباره‌‌ مأموریت، اهداف و برنامه‌های خود برای دست‌یافتن به صلح و اجماع منطقه‌ای در حمایت از صلح در افغانستان صحبت کرد.

 او ابراز امیدواری نمود که بتواند در همآهنگی با شورای عالی مصالحه‌ی ملی و دیگر نهادهای ذیربط در ایجاد اجماع منطقه‌ای و پیام روشن منطقه در حمایت از صلح و چگونگی ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان در این مرحله گام‌های موثری بردارد.

عبدالله: جنگ افغانستان نه قابل قبول است و نه راه حل نظامی دارد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.06.2021
عبدالله: جنگ افغانستان نه قابل قبول است و نه راه حل نظامی دارد

آقای آرنو در ادامه‌ صحبت‌های خود تأکید کرد که حل مشکل افغانستان از راه‌های مسالمت‌آمیز یگانه راه مطلوب و مورد حمایت سازمان ملل و جامعه‌ جهانی می‌باشد و باید تمام‌ جریان‌ها از قطع جنگ و دست‌یافتن به صلح حمایت کنند.

داکتر با استقبال از تلاش‌های آقای آرنو در ایجاد حمایت منطقه‌ای در حمایت از تلاش‌های صلح از همکاری شورای عالی مصالحه‌ ملی در دست‌یافتن به این مأمول اطمینان داد. وی همچنان در صحبت‌های خود تصویر روشنی از وضعیت تلاش‌های صلح، افزایش خشونت‌ها، مذاکرات دوحه و آخرین تحولات سیاسی ارایه کرد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که گروه طالبان همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، حملات شان را در بسیاری از ولایت‌های کشور افزایش داده اند. آگاهان امور می‌گویند که طالبان به پروسه صلح باور نداشته و خواهان رسیدن به قدرت از طریق جنگ می‌باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала