ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نماینده غور: رییس ستاد ارتش به من توهین کرده است

© Photo / ارگپارلمان افغانستان، ولسی جرگه افغانستان، مجلس نمایندگان
پارلمان افغانستان، ولسی جرگه افغانستان، مجلس نمایندگان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.06.2021
نماینده غور در مجلس می گوید که: روز گذشته یاسین ضیاء او و 5 تن دیگر از نمایندگان غور را با توهین و تحقیر از دفتر خود اخراج کرده است.

فاطمه کوهستانی نماینده مردم غور در نشست امروز (چهارشنبه، 26 جوزا) مجلس گفت: "دیروز ما شش وکیل غور جهت کمک به رفع تهدیدات امنیتی غور به دفتر لوی درستیز وزارت دفاع رفته بودیم؛ اما به شکل بی‌شرمانه مورد توهین قرارگرفتیم."

خانم کوهستانی افزود که رییس ستاد ارتش خطاب به او گفته که شما به ما رای نداده‌اید و من به شما پاسخگو نیستم. اما خبر ندارد که او در داخل همین نظامی کار می‌کند که بر بنیاد مردم سالاری بنا شده و اگر مردم نباشد توهم نخواهی بود.

رحمانی: میدان هوایی را به روی وکلا بند کنید تا بجای خارج رفتن در صف جنگ بروند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 16.06.2021
رحمانی: میدان هوایی را به روی وکلا بند کنید تا بجای خارج رفتن در صف جنگ بروند

کوهستانی همچنین با اشاره به این که رییس ستاد ارتش برایش گفته که چرا در رسانه‌ها در مورد شرایط امنیتی غور صحبت می‌کنی، تاکید ورزید که رییس ستاد ارتش نمی تواند صدایش را با تهدید و توهین خاموش کند.

این نماینده مجلس خطاب به رییس جمهور غنی گفت: "ببین که چه کسی را لوی درستیز انتخاب کرده‌ای؛ من یک زمان فکر می‌کردم که این آدم باشخصیت ترین نظامی است؛ اما دیروز با صراحت تمام به من می‌گوید که از دفترش بیرون شوم و او برای نجات مردم من هیچ کاری انجام نمی‌دهد. این آخر جنایت و ریشه کن کردن نظام جمهوریت است."

خانم کوهستانی هشدار داد که اگر مردمش در خون بغلطد و ولایت غور سقوط کند مسئولش همین شخص است. این آدم به طور مشخص به بعضی ولسوالی‌های غور کمک روان نمی‌کند بخاطری که ما از تیمش نیستیم و من از قومش نیستم و یا این که یک زن هستم. این آدم از وکیل بودن و صحبت من می‌ترسد.

با این وجود، میر رحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان نیز به شدت از این برخورد رییس ستاد ارتش انتقاد کرد.

آقای رحمانی گفت: "برخورد نامطلوب لوی درستیز با نمایندگانی که مشکلات مردم شان را تبارز می‌دادند، جای تاسف و نگرانی است."

به گفته او، فلسفه وجودی شورای ملی تبارز اراده مردم است که توسط نمایندگان تمثیل می‌شود. بناً نباید با نمایندگان مردم برخوردهای سلیقه‌ی و عقده‌ای صورت گیرد در غیر آن ارزش‌های مردم سالاری در این کشور معنی نخواهد داشت.

این در حالی است که شماری از نمایندگان دیگر مجلس نیز با اشاره به ناامنی‌های گسترده در مناطق و ولایت‌های شان، مسوولان امنیتی را به بی‌کفایتی و عدم مسئولیت پذیری متهم کردند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала