ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

سرپرست وزارت داخله: طالبان تلاش دارند تجهیزات جنگی دولت را به پاکستان ببرند

© Photo / Ministry of Defenseسرپرست وزارت داخله: طالبان تلاش دارند تجهیزات جنگی دولت را به پاکستان ببرند
سرپرست وزارت داخله: طالبان تلاش دارند تجهیزات جنگی دولت را به پاکستان ببرند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.06.2021
عبدالستار میرزکوال، سرپرست وزارت امور داخله ادعا می‌کند که طالبان می‌کوشند تجهیزات جنگی نیروهای دولتی را که بدست آورده‌اند، به پاکستان انتقال دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، سرپرست وزارت داخله که به پکتیا رفته‌است، می‌گوید که طالبان می‌خواهند از راه زابل تانک‌ها و تجهیزات نظامی دیگر را به پاکستان انتقال دهند.

او در این باره بیان داشت: «این اطلاعات هم وجود دارد که طالبان بعضی از تانک‌ها را از راه زابل به پاکستان انتقال بدهند. شورای امنیت و سرقمندانی اعلی قوای مسلح دستور داده‌است که گزمه هوایی دایمی انجام شود تا هر تانکی که به‌سوی پاکستان انتقال داده شود، آماج قرار بگیرد».

وزارت داخله: در درگیری ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی، 248 طالب کشته شدند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 26.06.2021
وزارت داخله: در درگیری ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی، 248 طالب کشته شدند

شمیم خان کتوازی، رئیس ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی نیز بیان داشت: «وسایلی را که از نیروهای امنیتی استند، آن‌ها را به آن طرف دیورند انتقال داده‌اند. در این باره، تصویر و شواهد وجود دارد که سربازان پاکستانی با آن‌ها عکس گرفته‌اند».

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان انتقال تجهیزات را از سوی این گروه به پاکستان را رد می‌کند.

این در حالی است که نبردها میان نیروهای دولتی و طالبان در پکتیا ادامه دارد. نیروهای دولتی توانستند کنترول ولسوالی میرزکه این ولایت را دوباره بدست بگیرند.

مقام‌های محلی در پکتیا می‌گویند که در جریان عملیات پس‌گیری این ولسوالی جنگجویانی را بازداشت کرده‌اند که پاکستانی استند و در صفوف طالبان در این ولایت می‌جنگیدند.

ولسوالی میرزکه سه روز پیش بدست طالبان افتاد. بسیاری از بخش‌های این ولسوالی در جریان جنگ ویران شده‌اند و یا هم آتش زده شده‌است.

مقام‌های محلی پکتیا می‌گویند که طالبان بسیاری از پاسگاه‌های نیروهای امنیتی را آتش‌ زده‌اند و نیز جاده‌ها را ویران کرده‌اند.

پکتیا چهارده ولسوالی دارد؛ اما هرچند ده ولسوالی آن در روزهای اخیر بدست طالبان  افتاده بودند، اما نیروهای دولتی ادارۀ ولسوالی‌های میرزکه، احمد آبا و سید کرم را پس گرفته‌اند؛ در حالی‌که طالبان هنوزهم در ولسوالی‌های جانی خیل، دند پتان، سمکنی، زازی آریوب، احمد خیل، لژه منگل و روحانی بابا حضور دارند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала