ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

استقبال افغانستان از اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجهٔ روسیه

© Photo / MFAاستقبال افغانستان از اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجهٔ روسیه
استقبال افغانستان از اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجهٔ روسیه - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 02.07.2021
وزارت امور خارجهٔ جمهوری اسلامی افغانستان از حسن‌‌نیت دولت فدراتیف روسیه مبنی بر حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران افغانستان، از طریق مذاکرات سازندهٔ صلح، قدردانی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه افغانستان با نشر یک خبرنامه اعلام کرد که دولت جمهوری اسلامی افغانستان با آن‌که طرف مستقیم موافقتنامهٔ صلح دوحه نبوده، اما همه تعهدات خود ‌را، به‌شمول رهایی بیش از شش‌هزار زندانی طالب، عملی نموده است.

شدت جنگ، حضور امریکا در منطقه، بن بست گفتگوهای صلح؛ مصاحبه با نماینده خاص روسیه در امور افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 02.07.2021
شدت جنگ، حضور امریکا در منطقه، بن بست گفتگوهای صلح؛ مصاحبه با نماینده خاص روسیه در امور افغانستان

این خبرنامه می افزاید دولت جمهوری اسلامی افغانستان همواره بر حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات تأکید کرده و به مذاکرات معنادار صلح به هدف تأمین آتش‌بس فراگیر و صلح دایمی در افغانستان متعهد می‌باشد.

با این وجود، درحالی‌که خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان در حال تکمیل‌شدن است، طالبان حملات خود را تشدید و گسترش داده اند.

از ادامه خبرنامه آمده است که دولت جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن قدردانی از ‌ حمایت منطقه‌یی و بین‌المللی از دستاوردهای دو دههٔ گذشتهٔ افغانستان زیر چتر جمهوری اسلامی افغانستان، خواهان ایجاد کمیته‌یی بین‌المللی به منظور نظارت از تطبیق مفاد قطع‌نامهٔ 2513 شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌باشد. ایجاد و نظارت این کمیته از تطبیق مفاد قطع‌نامه، به وضوح تثبیت خواهد کرد که طالبان در حالی‌که به هیچ تعهدشان برای رسیدن به صلح عمل نکرده اند، خشونت‌ها را به سطحی بلند برده اند که امنیت و ثبات کشورهای منطقه را نیز تهدید می‌کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала