ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

آبگرفتگی برخی از شهرک ها در شهر باغچه سرای شبه جزیره کریمه پس از سیل 

© Sputnik / Sergey Malgavkoآبگرفتگی برخی از شهرک ها در شهر باغچه سرای شبه جزیره کریمه پس از سیل 
آبگرفتگی برخی از شهرک ها در شهر باغچه سرای شبه جزیره کریمه پس از سیل  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 04.07.2021
چندین منطقه مسکونی در شهر باغچه سرای شبه جزیره ای کریمه در نتیجه بارندگی شدید و به دنبال آن طغیان سه رودخانه دچار آبگرفتگی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، خیابان ها در بسیاری از مناطق شبه جزیره کریمه به خاطر سیل بسته شده اند و خانه ها نیز دچار آبگرفتگی شدند، نیروهای کمکی در حال کمک به تخلیه ساکنان از سکونت گاه هایشان هستند. پیش بینی می شود تا چهارشنبه وضعیت جوی بهبود نیابد.

در کریمه بخاطر وضعیت بد آب و هوایی هشدار طوفان اعلام شد و حالت هشدار شدید برقرار گردید، سه رودخانه بلبیک، کوکوزکا و باگا در منطقه باغچه سرای پس از باران شدید به یکباره سرریز کردند و مناطق اطراف را سیل فرا گرفت.

به گفته سرگئی اکسنوف رئیس کریمه، نماینده های بخش حوادث اضطراری، کمیته ایالتی برای مدیریت آب و احیای زمین و معاون نخست وزیر عازم منطقه باغچه سرای شده اند جایی که وضعیت همچنان در شرایط سختی قرار دارد.

اکسنوف گفت: "اوضاع در کرچ و یالتا تحت کنترل ستاد عملیاتی است. من گزارشاتی را درباره پیشرفت وضعیت به صورت عملیاتی دریافت می کنم".


همانطور که پیش بینی می شود طی روزهای آینده رگبارهای شدید با شدت حداکثر 50 میلی متر در 4 و 5 ژوئیه در مناطق غربی، جنوبی، شرقی و مرکزی کریمه رخ خواهند داد و مقامات در مورد احتمال وقوع گل و لای هشدار دادند. آرکادی اوژیگین، رئیس بخش وزارت امور اضطراری روسیه در جمهوری کریمه، از ساکنان و مهمانان شبه جزیره خواست مناطق کم ارتفاع، به ویژه مناطقی که در امتداد بستر رودخانه قرار دارند را ترک کنند بخاطر اینکه در این مناطق خطر سیل وجود دارد.

آخرین بار هوای نامناسب در کریمه در 17 جون رخ داد و به دلیل باران شدید سیل در کرچ و یالتا جاری شد. اکنون طبق سرویس های هواشناسی وضعیت دشوار آب و هوایی تا 7 جولای باقی خواهد ماند. در این زمان رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید و در جاهای مختلف تگرگ و هشدار طوفان برای آخر هفته و دوشنبه اعلام می شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала