ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

نشنل انترست: ناتو هیچ شانسی در جنگ با روسیه در دریای سیاه ندارد

© Photo / Press center of the Navy Command of the Armed Forces of Ukraine/NATO Maritime Commandنشنل انترست: ناتو هیچ شانسی در جنگ با روسیه در دریای سیاه ندارد
نشنل انترست: ناتو هیچ شانسی در جنگ با روسیه در دریای سیاه ندارد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 04.07.2021
روسیه از همه ای امکانات برای انجام یک کارزار موثر در برابر نیروهای ناتو در دریای سیاه برخوردار است، اما در هیچ یک از سناریوهای احتمالی درگیری اشاره ای به پیروزی ناتو نمی شود.

هشدار به ناتو: کسی که به دروازهٔ روسیه نزدیک می‌شود، مرگ می‌خواهد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.07.2021
هشدار به ناتو: کسی که به دروازهٔ روسیه نزدیک می‌شود، مرگ می‌خواهد
به گزارش اسپوتنیک، مارک اپیس کوپوس ستون نویس نشریه نشنل انترست در مقاله ای نوشت: تقویت روسیه در منطقه دریای سیاه پس از بازگشت کریمه فرصتی برای ناتو برای پیروزی سریع و قانع کننده در صورت درگیری احتمالی باقی نمی گذارد.نویسنده مقاله به اظهارات ولادیمیر پوتین اشاره می کند، که طبق آن جنگ جهانی سوم حتی اگر کشتی های روسی ناوشکن انگلیسی "دیفندر" را غرق می کردند، شروع نمی شد و غرب ضرر عمدی خود را در این جنگ می فهمید.
این ستون نویس می نویسد: اعتماد پوتین ممکن است مناسب و درست باشد.
به گفته اپیس کوپوس، وضعیت کریمه در قلب بی ثباتی کنونی دریای سیاه است.
بنابراین، کی یف همراه با چندین کشور غربی و با انجام تمرینات نظامی در نزدیکی آب های روسیه در دریای سیاه، در حال انجام اقدامات نمادین برای تائید تمامیت ارضی اوکراین است.
کرملین نیز به نوبه خود به طور فزاینده ای نسبت به این تحریکات واکنش نشان می دهد.
این کارشناس تأکید می کند، که پس از الحاق کریمه، روسیه به طور مداوم در حال ساخت ناوگان دریای سیاه خود است. به طور خاص، نیروی دریایی روسیه سه ناوچه موشک به روز شده "ادمیرال گریگورییویچ" و همچنین چندین زیردریایی دیزلی-برقی پروژه ۶۳۶ "وارشاویانکا" دریافت کرد.
یکی دیگر از سردردهای ناتو، موشک کروز مافوق صوت سیرکُن است که توانایی تیم های حمله کننده ناوگان نیروی دریایی آمریکا برای پیش بینی قدرت به خاک روسیه را محدود می کند.
این کارشناس در پایان گفت: این مورد در موشک بالستیک داگر خ ۴۷ ام-۲ نیز صدق می کند. افزون بر این، نیروهای ناتو نمی توانند روی پشتیبانی در منطقه حساب کنند. ترکیه به عنوان عضوی از ناتو، در تلاش برای دستیابی به روابط نظامی و اقتصادی نزدیکتر با مسکو، به طور مداوم در دستیابی به اهداف امنیتی ناتو موانع ایجاد می کند.
اپیس كوپوس توضيح داد، كه اوكراين، روماني و گرجستان به طور قطع می توانند دسترسی عبور نيروهای آمريكایی از گذرگاه دریایی را فراهم كنند ولی آنها نيروی دریایی لازم برای كمک قابل توجه را ندارند.
وی نتیجه گیری کرده است، که روسیه از همه ای امکانات برای انجام یک کارزار موثر علیه نیروهای ناتو در دریای سیاه برخوردار است، اما در هیچ یک از سناریوهای احتمالی درگیری اشاره ای به پیروزی ناتو نمی شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала