ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کنسولگری آلمان در شهر مزار شریف بسته شد

© #https://twitter.com انفجاری در بلخ 18 کشته و زخمی بر جای گذاشت
 انفجاری در بلخ 18 کشته و زخمی بر جای گذاشت - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 07.07.2021
همزمان با شدت گرفتن ناآرامی ها در شمال افغانستان، کنسولگری آلمان هم در شهر مزار شریف تعطیل شد.

به گزارش اسپوتنیک منابع دیپلمات آگاه امروز سه شنبه از تعطیل شدن کنسولگری آلمان در شهر «مزار شریف» واقع در شمال افغانستان در ارتباط با تحولات اخیر این کشور خبر داد.

این در حالیست که نیروهای نظامی آلمان مستقر در افغانستان هفته گذشته پس از دو دهه همکاری با نیرو های آمریکایی به صورت کامل این کشور را تَرک کردند.

پاسپورت افغانستان و بیرق پاکستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 30.10.2019
گیر ماندن صد ها پاسپورت شهروندان کشور در کنسولگری افغانستان در پیشاور

از سوی دیگر، «ضمیر کابلوف» فرستاده سیاسی رئیس جمهور روسیه به افغانستان دیروز دوشنبه اعلام کرد که کنسولگری این کشور در شهر «مزارشریف» موقتاً فعالیت‌هایش را به علت وخیم شدن اوضاع در شمال افغانستان به حالت تعلیق در آورده است.

پیشتر نیز کنسولگری‌های پاکستان، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف بسته شدند و دیپلمات‌های این کشورها نیز از مزارشریف به کابل رفته‌اند.

سایر کشورهای آسیای میانه مانند ازبکستان، ترکمنستان و قزاقستان نیز صدور روادید را متوقف کرده‌اند. بسیاری از این کشورها از نفوذ افراط گرایان از خاک افغانستان به کشورشان نگران هستند.

در هفته‌های اخیر، چندین ولسوالی در ولایت شمالی بلخ بین طالبان و نیروهای امنیتی- دفاعی افغانستان دست به دست شده است. نیروهای طالبان یک بار توانستند خود را به دروازه‌های شهر مزارشریف برسانند اما نیروهای امنیتی آنها را عقب راندند. تلفات گروه طالبان در ولایت بلخ سنگین بوده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала