ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

گفت‌وگوهای میان‌افغانی در تهران آغاز شد

تهران - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 07.07.2021
نشست گفت‌وگوهای بین‌الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان، شخصیت‌های عالی جمهوریت و هیئت عالی سیاسی طالبان به میزبانی ایران با سخنرانی محمد جواد ظریف وزیر خارجه آن کشور آغاز شد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از فارس، نشست گفت‌وگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان، شخصیت‌های عالی جمهوریت و هیئت عالی سیاسی طالبان به میزبانی ایران در محل وزارت امور خارجه ایران آغاز شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه سخنران مراسم افتتاحیه این نشست است.

پیش از این «سید رسول موسوی» مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه ایران در توییتی از حضور همزمان چهار هیئت از افغانستان در تهران خبر داد و نوشت: تهران میزبان همزمان چهار هیئت افغانستانی شامل هیئت کمیسیون فرهنگی پارلمان افغانستان، هیئت عالیرتبه سیاسی طالبان، هیئت عالی‌رتبه سیاسی جمهوریت و هیئت عالی ناظر بر روند تثبیت هویت اتباع است.

 محمد یونس قانونی عضو ارشد جمعیت اسلامی، کریم خرم، ارشاد احمدی، محمدالله بتاش، ظاهر وحدت و سلام رحیمی اعضای هیئتی سیاسی هستند که از کابل به تهران رفته است.

هیئت گروه طالبان نیز به رهبری ملا عباس استانکزی در این نشست حاضر شده است.

«محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یک هیئت بلندپایه این گروه به سرپرستی «شیر محمد عباس استانکزی» معاون دفتر سیاسی طالبان به تهران سفر کرده است.

با این حال، روز گذشته مقامات سیاسی طالبان گفتند که تا یک ماه دیگر طرح صلح این گروه به دولت افغانستان ارائه می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала