دانشمندان مصونیت و اثربخشی واکسن "اسپوتنیک وی" را تأیید کردند

© Sputnik / Georgy Zimarev / ورود به گالری تصاویر دانشمندان مصونیت و اثربخشی واکسن "اسپوتنیک وی" را تأیید کردند
 دانشمندان مصونیت و اثربخشی واکسن اسپوتنیک وی را تأیید کردند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 07.07.2021
Telegram
مجله علمی Natureمقاله ای مبنی بر اینکه واکسن روسی «اسپوتنیک وی» ایمنی و کارآیی خود را ثابت کرده است، منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، نویسنده مقاله می گوید که داروی روسی واکسنی است که بر اساس آدنو ویروس ساخته شده است، یعنی از آدنو ویروس ساخته شده به عنوان مکانیزمی برای انتقال کد ژنتیکی پروتئین سنبله SARS-CoV-2 به سلولهای انسانی استفاده می کند. علاوه بر این، واکسن اسپوتنیک وی بر خلاف واکسن های آسترازنکا و جانسون ان جانسون، از آدنو ویروس های مختلف استفاده می کند.

مذاکرات روسیه و ترکیه درباره تولید مشترک واکسین «اسپوتنیک وی» ادامه می‌یابد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 30.06.2021
مذاکرات روسیه و ترکیه درباره تولید مشترک واکسین «اسپوتنیک وی» ادامه می‌یابد

دیمیتری کولیش محقق بیوتکنولوژی از اسکولکووا توضیح داد: این دو آدنو ویروس روش های مختلفی برای ورود مواد ژنتیکی خود به سلول میزبان دارند و این احتمال موفقیت موفقیت انتقال ماده ژنتیکی ویروسی را افزایش می دهد.بر اساس بیانیه مطبوعاتی آوریل از موسسه گامالیا، داده های مربوط به 3.8 میلیون روس واکسینه شده با دو دوز نیز به 97.6 درصد اثربخشی اشاره دارد.

براساس وزارت بهداشت امارات، که به داده های مربوط به 81 هزار ساکن که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند استناد می کند، اثربخشی داروی روسی 97.8 درصد در جلوگیری از کووید-19 علامت دار و 100 درصد در پیشگیری از بیماری های جدی است.

وزارت بهداشت آرژانتین گزارش داد، که یک بار مصرف اسپوتنیک لایت، عفونت های علامتی را تا 78,6 درصد و تعداد بستری شدن در بیمارستان ها را تا 87,6 درصد کاهش می دهد. داده ها براساس مطالعه 40.4 هزار واکسینه شده و 146.2 هزار شهروند واکسینه نشده از 60 تا 79 سال است.

پیش از این، کریل دیمیتریف مدیر کل صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، گفته بود که تحقیقات اثرات جانبی جدیدی را در استفاده از اسپوتنیک وی نشان نداد.

به گفته وی، داروی روسی نه تنها در داخل کشور، بلکه در خارج از کشور نیز "نتایج درخشان" نشان داد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала