ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

حملۀ طالبان بر حوزه هفتم شهر کندهار عقب زده شد

© Afghanistan Ministry of Defenseحملۀ طالبان بر حوزه هفتم شهر کندهار عقب زده شد
حملۀ طالبان بر حوزه هفتم شهر کندهار عقب زده شد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.07.2021
در حملۀ طالبان بر شهر کندهار دو پاسگاه نیروهای دولتی در حوزه هفتم امنیتی به دست این گروه افتادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، هرچند رسیدن طالبان تا شهر کندهار نگرانی‌هایی را برانگیخته‌است، اما مقام‌های محلی در این ولایت می‌گویند که نیروهای دولتی حمله‌های طالبان را عقب زدند.

همزمان از افتادن ولسوالی چخانسور  نیمروز به دست طالبان خبر می رسد. اما وزارت دفاع ملی می‌گوید که در کمتر از بیست‌وچهار ساعت یک صدوسی طالب در عملیات‌های نیروهای دولتی کشته و صد تن دیگر زخم برداشته‌اند.

هئیت طالبان درمسکو - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.07.2021
طالبان آماده روابط صمیمانه با امریکا است

پس ازافتادن درحدود ده ولسوالی کندهار به دست طالبان این گروه ،  بامداد روز جمعه بر حوزه هفتم شهر کندهار حمله کردند و دو پاسگاه نیروهای دولتی را گرفتند ؛ اما مقام‌های محلی می‌گویند که جلوپیشرفت طالبان گرفته شد.

روح الله خانزاده ، والی کندهار گفت: "هیچ مشکل نیست و من به مردم کندهار اطمینان کامل می دهیم. تا زمانی که ما زنده استیم اجازه نمی دهیم که طالبان به شهر کندهار داخل شوند".

سالم احساس، فرماندۀ پولیس کندهار گفت:"وضعیت در کنترول است و قابل تشویش نیست. مردم اطمینان داشته باشد که بچه های قهرمان آنان از شان دفاع می کند".

محمد هاشم ریکوال، فرمانده پولیس تخته پول گفت: "در کمین با ما رو به رو شدند و در قسمت شاهراه می خواستند حمله کنند که شمار زیاد شان کشته شدند و جسدهای شان باقی مانده است".

لالی حمیدزی، عضو پیشین مجلس نماینده‌گان گفت: "در حوزه هفتم و در قسمت‌های کمبرند شهر تهدیداست و ما با یک هماهنگی کامل آماده‌گی داریم و سربازان خود را آماده ساختیم".

در کنار این ادامه جنگ میان نیروهای دولتی و طالبان در مراکز ولایت‌های های کندز، تخار، بغلان، هرات، غزنی، فاریاب، میدان وردک و کندهار نگرانی‌های را برانگیخته‌است.

محمد محقق همراه با هیئت طالبان در دومین نشست بین‌الافغانی در مسکو - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.07.2021
طالبان داعش را نابود می کنند

عارف رحمانی، عضو مجلس نماینده گان گفت:«اگر حکومت تغییرات اساسی را در استراتیزی، برنامه‌ها و رهبری جنگ را از راس تا قاعده به میان نیاورد. اگر مردم به صورت جدی پشت حکومت ایستاده نشود. فکر می کنم طالبان یک فضای بیشتر را پیدا می کنند.»

روح الله احمدزی، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی گفت: "بخاطر باز پس گیری ساحاتی که در کنترول دشمن است، عملیات نیروهای دولتی آغاز شده و ادامه دارد، تلفات سنگین برای شان هم وارد شده است".

بربنیاد آمارهای وزارت دفاع ملی در یک شبانه روز گذشته 131 طالب در عملیات‌های نیروهای دولتی کشته و حدود صد تن دیگر زخم برداشته‌اند؛ اما طالبان وارد شدن تلفات سنگین به جنگجویان این گروه را نمی پذیرند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала