ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طرح طالبان برای افغانستان و کشورهای دیگر

© Sputnikطرح طالبان برای افغانستان و کشورهای دیگر
طرح طالبان برای افغانستان و کشورهای دیگر - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 09.07.2021
نمایندگان طالبان در نتیجه مذاکرات روز گذشته در مسکو پلان خود را درباره افغانستان و کشورهای دیگر اعلام کردند.

به گزارش اسپوتنیک، هیات طالبان که روز گذشته به مسکو سفر کردند، در نتیجه مذاکرات با نماینده رئیس جمهور پوتین اطمینان داد که سربازان آنان قصد ندارند که تمامیت ایالات مرکزی آسیای مرکزی را زیر پا بگذارند.
8 جولای بین ضمیر کابلوف نماینده خاص رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان و هیئت طالبان نشست صورت گرفت که در جریان آن وضع فعلی جمهوری اسلامی افغانستان و آینده مذاکرات بین الافغانی صورت گرفت.

مولوی حنفی، عضو دفتر سیاسی طالبان در قطر در دومین نشست بینالافغانی در مسکو - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 08.07.2021
امروز هیئت طالبان عازم مسکو شد

جناح روسیه از تشدید تنش ها در مناطق شمالی افغانستان ابراز نگرانی کرده خواستار جلوگیری از گسترش آن در خارج از کشور شد. در مورد عدم نقض سرحدات کشورهای آسیای میانه توسط این گروپ و همچنین تضمین امنیت نمایندگی های دیپلماتیک و کنسولی کشورهای خارجی در خاک افغانستان از طالبان اطمینان حاصل شد.
نمایندگان طالبان علاقه خود را برای دستیابی به صلح پایدار در کشور از طریق مذاکره، با در نظر گرفتن منافع همه گروپ های قومی جمعیت کشور، و همچنین آمادگی آنها برای احترام به حقوق بشر، از جمله زنان، در چارچوب موازین اسلامی، رسم و رسوم افغانستان تأیید کردند.
جداگانه، عزم راسخ این گروپ در مبارزه با تهدید داعش در افغانستان و ریشه کن ساختن مواد مخدر در این کشور پس از پایان جنگ داخلی مورد تأکید قرار گرفت.
گفتنیست که تهران روزهای چهارشنبه و پنج شنبه میزبان نمایندگان طالبان و هیئتی از افغانستان به شمول محمد یونس قانونی معاون پیشین ریاست جمهوری، عبدالسلام رحیمی نماینده رئیس جمهور در امور صلح و عبدالکریم خرم، وزیر پیشین اطلاعات و فرهنگ و یکی از چهره‌های نزدیک به حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان بود.
هیئت‌های دو جانب در پایان این نشست بین‌الاافغانی در تهران امروز پنجشنبه در یک اعلامیه مشترک نتایج این نشست را برای افغانستان سودمند عنوان کرده اند.
با وجودی که دامنه جنگ در افغانستان شدت گرفته است و طالبان به پیشروی ادامه می‌دهند، در این اعلامیه مشترک آمده است که شرکت کنندگان این نشست توافق کرده اند که جنگ راه حل مسئله افغانستان نیست و تمام تلاش‌ها باید برای رسیدن به صلح از طریق یک راه حل سیاسی متمرکز گردد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала