ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

رسانه: جنرالان ارتش امریکا نگران کودتای ترامپ بودند

© REUTERS / Joe Skipperرسانه: جنرالان ارتش امریکا نگران کودتای ترامپ بودند
رسانه: جنرالان ارتش امریکا نگران کودتای ترامپ بودند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.07.2021
طبق کتابی با موضوع سال آخر ریاست جمهوری دونالد ترامپ، جنرالان ارشد ارتش امریکا نگران بودند که او بعد از شکست در انتخابات، به کودتا یا دیگر اقدامات غیرقانونی برای باقی ماندن در کرسی ریاست‌جمهوری دست بزند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه سی‌ان‌ان گزارشی درباره کتابی که قرار است هفته آینده در امریکا توزیع شود، منتشر کرد و در آن خبر داد، جنرالان نیروهای مسلح این کشور خود را برای مقابله با فرامین غیرقانونی دونالد ترامپ در هفته‌های آخر ریاست جمهوری او آماده کرده بودند.

«کارُل لیونینگ» و «فیلیپ راکر» خبرنگاران روزنامه واشنگتن پست به طور مشترک کتابی در زمینه یک سال آخر ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ نوشتند. این کتاب قرار است سه شنبه هفته آینده در امریکا توزیع و پخش شود.

عقیده ترامپ درباره بشقاب پرنده ها و موجودات فضایی  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 12.07.2021
ترامپ بایدن را به خروج غیرمسئولانه از افغانستان متهم کرد

سی‌ان‌ان از دسترسی به این کتاب خبر داد و بخش‌هایی از آن را منتشر کرد. نویسندگان کتاب این عنوان را برای آن انتخاب کردند: «من به تنهایی می‌توانم درستش کنم».

به نوشته لیونینگ و راکر، جنرالان ارشد نیروهای مسلح امریکا نگرانی بودند که دونالد ترامپ بعد از شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری از جو بایدن، در صدد انجام کودتا یا دیگر اقدامات غیرقانونی به منظور باقی ماندن در مسند ریاست‌جمهوری باشد.

به گزارش کتاب آنها، سران نیروهای مسلح امریکا آنقدر نگران این موضوع بودند که در جلسات غیر رسمی درباره طرُق مقابله با کودتا یا دیگر اقدامات غیرقانونی ترامپ با یکدیگر صحبت کرده بودند.

به روایت نویسندگان کتاب، جنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح امریکا و دیگر جنرالان ارشد نظامی امریکا نگران بودند که ترامپ یا متحدانش با تلاش برای کودتا، او را در ریاست‌‌‌جمهوری نگه دارند.

در بخشی از این کتاب آمده است، جنرال میلی و دیگر روسای نیروهای مسلح امریکا در جلسات خودشان این موضوع را بررسی کردند که در صورت صدور فرامین غیرقانونی ترامپ، یک به یک از مقامشان استعفا دهند.

به روایت نویسندگان این کتاب، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح امریکا درباره تحولات پس از انتخابات ریاست‌جمهوری نگران بود و با برخی قانونگذاران کنگره و دوستانش درباره احتمال کودتا حرف زده بود.

در بخشی در این کتاب، گفت‌و‌گوی عالی ترین مقام نظامی امریکا با دستیاران و معتمدانش درباره این موضوع آمده است که طی آن جنرال میلی گفته بود: «آنها شاید (برای کودتا به نفع ترامپ) تلاش کنند اما موفق نخواهند شد. این کار را بدون ارتش نمی‌توانید بکنید. شما نمی‌توانید این کار را بدون سیا (سازمان اطلاعات مرکزی امریکا) و اف‌بی‌آی انجام دهید. ما کسانی هستیم که سلاح‌ در دست ماست».

«کارُل لیونینگ» و «فیلیپ راکر» خبرنگاران روزنامه واشنگتن پست در کتاب خود درباره وقایق پشت پرده سال آخر ریاست جمهوری ترامپ و عملکرد او در قبال همه‌گیری ویروس کرونا، پرونده قتل «جورج فلوید» و انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 نوشتند. آنها همچنین بیش از دو ساعت با ترامپ مصاحبه کردند.

تاکید این دو روزنامه‌نگار واشنگتن پست بر نگرانی فرماندهان ارشد نظامی امریکا درباره احتمال کودتا در روزهای پس از شکست ترامپ از جو بایدن در شرایطی انجام شده که پیش از این «مایک فلین» اولین مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت ترامپ، درباره کودتای نظامی بعد از انتخابات حرف زده بود.

فلین مشاور امنیت ملی پیشین امریکا و از حامیان ادعای تقلب در انتخابات 2020 ریاست‌جمهوری گفته بود، باید کودتایی مشابه میانمار در این کشور انجام شود

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала