ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

استقرار نظامیان پاکستان در مرز مشترک این کشور با افغانستان

© AP Photo / Mohammad Yousaf استقرار نظامیان پاکستان در مرز مشترک این کشور با افغانستان
  استقرار نظامیان پاکستان در مرز مشترک این کشور با افغانستان  - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 24.07.2021
در پی افزایش تنش ها میان نیروهای طالبان و کابل و پیشروی طالبان به سمت مرزهای کشورهای همسایه، شیخ رشید احمد، وزیر کشور پاکستان از استقرار نیروهای نظامی در مرز با افغانستان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، در پی افزایش تنش ها میان نیروهای طالبان و کابل و پیشروی طالبان به سمت مرزهای کشورهای همسایه، شیخ رشید احمد، وزیر کشور پاکستان از استقرار نیروهای نظامی در مرز با افغانستان خبر داد.

وزیر داخله پیشین پاکستان: امضای توافق صلح طالبان و امریکا هیچ سودی برای مردم افغانستان ندارد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 03.03.2020
وزیر داخله پیشین پاکستان: امضای توافق صلح طالبان و امریکا هیچ سودی برای مردم افغانستان ندارد

بر اساس این گزارش، وزیر کشور پاکستان طی سخنانی اعلام کرد که نیروهای امنیتی مستقر در مرز با افغانستان با نیروهای رسمی ارتش پاکستان جابه جا خواهند شد.

وی همچنین در توضیح چرایی این تصمیم تاکید کرد: وضعیت بی ثبات فعلی در افغانستان نیازمند استقرار نیروهای نظامی عادی در سرتاسر مرز یا افغانستان است.

وزیر کشور پاکستان همچنین از نگرانی اسلام آباد از حرکت پناهجویان افغان و همچنین شبه نظامیان حاضر در افغانستان، اعم از نیروهای طالبان به سمت مرزهای کشورش خبر داد و گفت: استقرار نیروهای نظامی عادی در مرزها منجر به جلوگیری از قاچاق و عبور غیر قانونی از مرز خواهد شد.

شیخ رشید احمد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اکنون زمان آن رسیده که سیاستمداران افغانستان و رهبری نیروهای نظامی این کشور بیاموزند که چطور با مشکلات خود مواجه شوند.

وی افزود: ما نمی خواهیم شاهد استفاده از خاک پاکستان به هر نیت و از سوی هر طرف در درگیری افغانستان باشیم و به رهبر افغانستان نیز نسبت به این موضوع اطمینان داده ایم.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала