ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

از بین بردن ۱۱ سایت شبکۀ مخابراتی سلام در پکتیا از سوی طالبان

© Photo / MCIT Afghanistanاز بین بردن ۱۱ سایت شبکۀ مخابراتی سلام در پکتیا از سوی طالبان
از بین بردن ۱۱ سایت شبکۀ مخابراتی سلام در پکتیا از سوی طالبان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.07.2021
جنگجویان گروه طالبان در ولایت پکتیا یازده سایت شبکه مخابراتی سلام را نابود و وسایل آنان را چپاول کرده اند. 

دستگیری سه تن در پیوند به پررزه و انتقال وسایل نظامی به پاکستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 27.07.2021
دستگیری سه تن در پیوند به پررزه و انتقال وسایل نظامی به پاکستان
به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، مسئولان شرکت افغان تلی‌کام در پکتیا می‌گویند، که جنگ‌جویان طالبان در ولسوالی‌های تصرف‌شدۀ این ولایت ۱۱ سایت شبکۀ مخابراتی سلام را تخریب و وسایل آن را چپاول کرده‌اند. شرکت مخابراتی سلام در پکتیا در چوکات شرکت افغان تلی‌کام فعالیت می‌کند.

آنان می‌گویند، که طالبان ۷ سایت دیگر را نیز بسته کرده و تاکنون به آنان اجازۀ فعالیت نداده‌اند. به گفتۀ مسئولان، سایت‌های مخابراتی که تمام وسایل آن غارت شده‌ است، در ولسوالی‌های سمکنی، لجه‌منگل، احمدخیل، میرزکه، احمدآباد و سید کرم قرار دارند.

عبدالصمد رحمانی، مسئول عمومی افغان تیلی‌کام در حوزۀ جنوب‌شرق از جنگ‌جویان طالبان می‌خواهد، که در نگه‌داری شبکه‌های مخابراتی با آنان هم‌کاری کنند.

باشندگان ولسوالی‌های پتان و سمکنی پکتیا می‌گویند، که تسلط طالبان بر این ولسوالی‌ها روی زندگی اجتماعی مردم تأثیر منفی گذاشته است. آنان می‌افزایند، که جنگ‌جویان طالبان سایت‌های شبکۀ مخابراتی سلام را تخریب و فعالیت آن را بسته کرده‌اند.

طالبان می‌پذیرند، که شماری از سایت‌های شبکۀ مخابراتی سلام در جنگ تخریب شده‌اند. آنان می‌گویند، که دو سال پیش شرط‌های فعالیت به این شبکه را گفته بودند؛ اما این شبکه شرط‌های این گروه را عملی نکرد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی نظامی طالبان می‌گوید، که این شبکه در فهرست سیاه این گروه قرار دارد و اگر براساس شرایط طالبان خدمات ارایه کند، آنان به این شبکه اجازۀ فعالیت می‌دهند.

یادآوری می کنیم، که در ۹ ولسوالی پکتیا که زیر ادارۀ طالبان است، در کنار تخریب و بسته‌کردن فعالیت شبکۀ سلام، دیگر شبکه‌های مخابراتی نیز تنها اجازه دارند در جریان روز فعالیت کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала