ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شورای ملی از بقای نظام جمهوریت حمایت کرد

© Photo / ارگ شورای ملی از بقای نظام جمهوریت حمایت کرد
 
شورای ملی از بقای نظام جمهوریت حمایت کرد
 - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 02.08.2021
شورای ملی از طالبان خواسته اند تا فعالیت‌های ضد اقتصادی شا‌ن‌را، توقف دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در پی افزایش نگرانی‌ها از بدتر شدن اوضاع و گُسترش جنگ به شهرها، شورای ملی افغانستان امروز (دوشنبه، ۱۱ اسد) اعلامیه‌یی را در پیوند به حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و بقای نظام جمهوریت، تأیید کرد.

در این اعلامیه بر حفظ دست آوردهای دو دهۀ اخیر، حفظ نظام جمهوریت، حمایت از نیروهای امنیتی در جنگ علیۀ "دشمنان"، حفظ حقوق زنان و درخواست حمایت مادی و سیاسی ایالات متحده و سازمان ملل متحد از افغانستان، تأکید شد.

در این اعلامیه آمده‌است:" شورای ملی به‌عنوان عالی ترین ارگان تقنینی از اصل نظام جمهوریت، به تعبیر رییس‌جمهور "جمهوریت واقعی" حمایت می‌کند و نمی‌گذارد که دست آوردهای دو دهۀ اخیر، نابود شوند". 

رحمت الله اندر - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 24.04.2021
شورای امنیت ملی: کمک های خارجی به ارتش افغانستان ادامه خواهد یافت

شورای ملی در شرایطی از بقای نظام جموریت حمایتش را اعلام می‌کند که اخیراً بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگر) در گزارشی گفته‌است که وضعیت کلی کشور به گونه‌یی نامطلوب است که در صورت عدم رسیده‌گی و برعکس نشدن آن، می‌تواند دولت افغانستان را با بحران بقا رو به‌رو بسازد.

شورای ملی در بخشی دیگر از اعلامیه در پیوند به نیروهای امنیتی گفته‌است که "نیروهای امنیتی و مردمی به‌عنوان فرزندان راستین کشور که با سپر کردن سینه‌ها در برابر دشمن، جان‌های شان‌را از دست می‌دهند، مورد پشتیبانی مجلس قرار خواهند داشت".

در بخشی از اعلامیه شورای ملی گفته شد که "بدون شک در کشور با جنگ ۴۳ ساله، به‌دنبال برقراری صلح و امنیت دایمی می‌باشیم و سهم خویش را در این زمینه به‌گونۀ احسن انجام می‌دهیم."

در اعلامیه نیز از ایالات متحده امریکا، سازمان ملل متحد، سازمان همکاری‌های اسلامی و سایر سازمان‌های دخیل در امور افغانستان خواسته شد تا افغانستان را همانند دو دهه گذشته، حمایت سیاسی و مادی کنند.

در بخش دیگری از این اعلامیه، از طالبان خواسته شد تا فعالیت‌های ضد اقتصادی و نابود سازی‌های شا‌ن‌را، توقف دهند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала