ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تعیین یک میلیون افغانی جریمه در صورت همکاری با طالبان برای باشندگان دوربابای ننگرهار

© AP Photo / Rahmat Gulتعیین یک میلیون جریمه در صورت همکاری با طالبان برای باشندگان دوربابای ننگرهار
تعیین یک میلیون جریمه در صورت همکاری با طالبان برای باشندگان دوربابای ننگرهار - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 06.08.2021
منابع محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که براساس فیصله‌ی بزرگان قومی ولسوالی دوربابای این ولایت، هر کسی که با مخالفان مسلح دولت همکاری کند، یک میلیون افغانی جریمه می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه اطلاعات روز، عطاالله خوگیانی، سخن‌گوی والی ننگرهار امروز (جمعه، ۱۵ اسد) در رشته‌تویتی نوشته است که براساس این فیصله، خانه‌ی شخصی که با مخالفان مسلح دولت همکاری کند، نیز به آتش کشیده می‌شود.

پیام ارتش افغانستان به مردم: لشکرگاه را تخلیه کنید - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 05.08.2021
پیام ارتش افغانستان به مردم: لشکرگاه را تخلیه کنید

آقای خوگیانی نوشته است که بزرگان قومی در ولسوالی دوربابا همچنین فیصله کرده‌اند که در مناطق‌شان به هیچ کسی اجازه‌ی ویران‌گری را نمی‌دهند.

به‌گفته‌ی او، بزرگان قومی و در رأس آنان، همیش گل مسلم در حضور شمشاد عمر، ولسوال ولسوالی دوربابا گفته‌اند که فیصله‌ی جدید را در نخست بر خانواده‌هایی تطبیق می‌کنند که طی یک هفته‌ی آینده‌ی اعضای خانواده‌ی‌شان از صفوف طالبان و همکاری با این گروه بیرون نکنند.

پیش از این، در ولسوالی اسپین‌غر ولایت ننگرهار نیز بزرگان قومی فیصله کرده بودند که در مناطق‌شان به طالبان جای نمی‌دهند و هر کسی که با طالبان همکاری و یا اعضای این گروه را پناه بدهد، از ولسوالی اخراج و با جریمه‌ی نقدی مواجه خواهد شد.

ولایت ناامن ننگرهار در شرق افغانستان موقعیت دارد. این ولایت با پاکستان مرز مشترک دارد و در بخش‌هایی آن جنگ‌جویان گروه طالبان نیز حضور و فعالیت تروریستی دارند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала