ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

توقف تجارت ایران با افغانستان تکذیب شد

© Photo / IRNAمرز ایران و افغانستان
مرز ایران و افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 11.08.2021
سخنگوی گمرک ایران گفت: تردد کامیون‌های صادراتی در مرزهای «دوغارون» در خراسان رضوی و «ماهیرود» در خراسان جنوبی به سمت افغانستان ادامه دارد و خبر توقف کامل تجارت با این کشور اساساً کذب است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "تسنیم" سید روح‌الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: روند تجاری در مرز «ماهیرود» رشد 50 درصدی پیدا کرده و روزانه بیش از 500 کامیون محموله‌هایشان را به کامیون‌های افغان انتقال داده تا به مقاصد صادراتی این کالاها در افغانستان برسد.

وی افزود: در مرز «دوغارون» نیز نزدیک به 250 کامیون، محموله‌های تجاری خود را به کامیون‌ها و تجّار افغان برای طی مسیر در افغانستان منتقل می‌کنند و خبر توقف کامل تجارت با افغانستان شایعه است و شاید بیشتر کاربرد داخلی در افغانستان برای طرف‌های درگیر داشته باشد. 

 تجارت بین ایران و افغانستان به طور کامل متوقف شد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 10.08.2021
تجارت بین ایران و افغانستان به طور کامل متوقف شد

لطیفی تأکید کرد: بعد از بازگشت امنیت به مرز «میلک» و فروکش کردن درگیری‌ها، با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان‌های مستقر در مرز و نیروهای نظامی و امنیتی، کامیون‌های متوقف در مرز میلک سیستان و بلوچستان، به شرط خواست تجار افغان به مانند ماهیرود و دوغارون می‌توانند کالاهای خود را در مرز به کامیون‌های افغان تحویل دهند تا به مقاصد نهایی در این کشور ارسال شود.

سخنگوی گمرک ایران افزود: بازگشایی مرز میلک، فعلاً برای کامیون‌های متوقف در مرز است و امید داریم از شنبه، گمرکات اجرایی و تجار بتوانند محموله‌های جدید را با هماهنگی با گمرک میلک به این مرز برای صادرات به افغانستان ارسال کنند.

گفتنی است از روز جمعه از مرز میلک به دلیل تحولات پیش آمده خروج کالا انجام نشده است. 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала