ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیس فرماندهی استراتژیک ایالات متحده به برتری روسیه در اسلحه هایپرسونیک اعتراف کرد

© AP Photo / Nati Harnikفرماندهی استراتژیک ایالات متحده به برتری روسیه در اسلحه هایپرسونیک اعتراف کرد
فرماندهی استراتژیک ایالات متحده به برتری روسیه در اسلحه هایپرسونیک اعتراف کرد - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 13.08.2021
رئیس فرماندهی استراتژیک ایالات متحده: فدراسیون روسیه در حال به‌روزرسانی نیروهای استراتژیک و معمولی خود است.

به گزارش اسپوتنیک، چارلز ریچارد، رئیس فرماندهی استراتژیک ایالات متحده در سمپوزیمی که به دفاع موشکی و فضایی در ایالت آلاباما اختصاص داشت سخنرانی کرد و گفت که فدراسیون روسیه هم‌اکنون در عرصه اسلحه هایپرسونیک در جهان برتری دارد.

وی در ادامه افزود: "روسیه در حال حاضربه مدرنیزه کردن نیروهای معمولی و استراتژیک خود می پردازد. نیروهای هسته‌ای یکی از مهمترین عرصه های استراتژی روسیه است که تا کنون 80 درصد این تسلیحات به‌روزرسانی شده اند که البته وسایل انتقال کلاهک ها را نیز تشکیل می دهد".

کارهای مربوط به تعویض موشک های زمان شوروی و موشک های بالستیکی بین قاره ای و مدرنیزه کردن آنها ادامه دارد. روسیه برترین کشور در عرصه فناوری هایپرسونیک حداقل در زمان حاضر است و به سرمایه گذاری در جهت رشد و توسعه فناوری هایپرسونیک ادامه می دهد.

چارلز ریچارد متذکر شد که روسیه در ماه جون آزمایش موفق موشک هایپرسونیک «زیرکن» را به انجام رساند و قبل از آن تحویل موشک هایپرسونیک « آوانگارد» به ارتش را اعلام کرد.

این در حالی است که آمریکا در خاورنزدیک به مبارزه با تروریست ها مشغول است و خطر دوران جنگ سرد را بدست فراموشی سپرده است. روسیه و چین دست به نظارت زدند و استراتژی خود را تصحیح کردند تا بتوانند به مقابله با واشنگتن بپردازند. اکنون این دو کشور می توانند در عرصه تسلیحات استراتژیک با آمریکا رقابت کنند.

ریچارد در ادامه افزود: "روسیه از قدرت بالقوه افزایش تولید تسلیحات هسته ای  به حساب قدرت تولیدی خود برخوردار است. روسیه در مقایسه با ما از عرصه دفاع ضد موشکی پیشرفته تری برخوردار است و روس ها به بهترکردن آن ادامه می دهند".

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала