از بین رفتن اعتبار بین المللی امریکا پس از خروج از افغانستان

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر از بین رفتن اعتبار بین المللی امریکا پس از خروج از افغانستان
از بین رفتن اعتبار بین المللی امریکا پس از خروج از افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.08.2021
Telegram
نظامیان و سیاست مداران امریکایی گمان می کنند که تصویر بین المللی امریکا ممکن است با شکست مواجه شود و اطمینان جامعه جهانی پس از خروج از افغانستان از بین برود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  روزنامه هیل، کلیفورد می موسس و رئیس موسسه سیاسی "بنیاد حمایت از دموکراسی" در واشنگتن در این خصوص گفت: "دشمنان ما می گویند که امریکا ممکن است شکست بخورد. اگر شکست طالبان باعث شکست شوند پس چه کسی نمی تواند؟ به عنوان دشمن ضعیف هستیم و به عنوان متحد، غیر قابل اطمینان".

ترامپ: شرم است که پرچم طالبان در کابل بالا رود - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 15.08.2021
ترامپ: شرم است که پرچم طالبان در کابل برافراشته شود

دیوید برنو جرنال بازنشسته ارتش و فرمانده سابق نیروهای امریکا در افغانستان خاطر نشان کرد که خروج سریع نیروها از افغانستان در زمینه موفقیت های طالبان تاثیر عمیق داشته و نتیجه غم انگیزی به دنبال دارد که نظر وعقیده ای را برای سالیان طولانی درباره امریکا شکل داده و برآوردهای نادرست مخالفان را تحریک می کند. وی افزود که این امر به شکل گیری اعتماد خطرناک نیروهای ضعیف و تمایل به دفاع از متحدان واشنگتن را ترویج می دهد.

هماهنگ کننده سابق وزارت خارجه امریکا در امور مبارزه با تروریست تاکید کرد که دیپلماسی بهتر کار می کند وقتی که پشت سر آن تهدید جدی تغییر نیروها قرار دارد. به گفته وی دولت جو بایدن به این ابزار فشار توجه نکرده و راه حل دیپلماسی اوضاع را پیشنهاد کرده در حالی که چنین چشم اندازی برای افغانستان وجود ندارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала