اتحادیه اروپا: طالبان را به‌رسمیت نمی‌شناسیم

© REUTERS / Mary F. Calvertاتحادیه اروپا: طالبان را به‌رسمیت نمی‌شناسیم
اتحادیه اروپا: طالبان را به‌رسمیت نمی‌شناسیم - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.08.2021
Telegram
رئیس کمیسیون اروپا گفت که تا زمانی که رهبران اروپایی در حال مذاکره با طالبان برای تخلیه شهروندان‌شان و پناهجویان افغان هستند، اتحادیه اروپا رسماً این گروه را به‌رسمیت نخواهد شناخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  تسنیم، اورسولا فون درلین رئیس کمیسیون اروپا روز شنبه در اظهاراتی تأکید کرد: تا هنگامی که مذاکرات رهبران اتحادیه اروپا با طالبان درباره تخلیه شهروندان اروپایی و پناهجویان افغان از خاک افغانستان ادامه دارد، این اتحادیه طالبان را به‌رسمیت نمی‌شناسد.

بر اساس این گزارش، رئیس کمیسیون اروپا این اظهارات را در کنفرانس خبری مشترک با چارلز میشل رئیس شورای اروپا و پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا در پایگاه نظامی تورخون در مادرید بیان کرده است.

رئیس کمیسیون اروپا در ادامه در پاسخ به سؤال یک خبرنگار در این خصوص که "آیا رهبران اروپایی با طالبان در تماس هستند؟"، گفت: این مهم است که بین مذاکره برای تخلیه و آزادی امن شهروندان اروپایی و پناهجویان افغان و به‌رسمیت شناختن این گروه به‌عنوان رهبران مشروع و قانونی افغانستان، تمایز قائل شویم.

تاکید ترامپ برای بازگشت دوباره روسیه به افغانستان - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 22.08.2021
تاکید ترامپ بر بازگشت "دوباره" روسیه به افغانستان

وی افزود: ما تماس عملیاتی با طالبان در زمان وقوع بحران داریم زیرا باید در این شرایط سخت و دشوار مذاکره کنیم و زمینه خروج امن مردم از کابل را فراهم نماییم ولی این مسئله به‌طور کامل از مذاکرات سیاسی جداست. هیچ گونه مذاکرات سیاسی با طالبان وجود ندارد و این گروه را به‌رسمیت نمی‌شناسیم.

گروه طالبان یکشنبه گذشته، بعد از خروج اشرف غنی، رئیس ‌جمهور سابق افغانستان وارد شهر کابل شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала