ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

صالح: تفاوت طالبان و القاعده به پپسی و کولا می‌ماند

© Photo / Amrullah Salehامرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند
امرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 24.08.2021
معاون رئیس جمهور سابق افغانستان در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گروه‌های تروریستی نظیر القاعده، داعش و طالبان را مشابه هم دانسته و از عدم وجود تفاوتی بین آنها و یا وجود تفاوت کم بینشان صحبت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح معاون رئیس جمهور سابق افغانستان، سیاستمداری که تا کنون به نبرد با طالبان ادامه می‌دهد، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی Fox News   طالبان، داعش و القاعده را با دو نوشابه گازدار یعنی "کوکاکولا و پپسی" مقایسه کرده و گفت که مشابه سه گروه تروریستی ذکر شده، این نوشابه‌های پر از قند گازدار ساخت آمریکا مزه یکسانی می‌دهند.

صالح: طالبان از کودکان به عنوان سپر استفاده می‌کنند - اسپوتنیک افغانستان, 1920, 24.08.2021
صالح: طالبان از کودکان به عنوان سپر استفاده می‌کنند

صالح اظهار کرد: به لحاظ ایدئولوژیک تفاوت بین داعش، القاعده و طالبان مثل تفاوت بین مزه کوکاکولا و پپسی است. اگر شما برچسب‌های آنها را حذف کنید می توانید بگویید کدام یک کوکاکولا است و کدام یک پپسی؟

 صالح با اشاره به توافق صلح سال 2020 آمریکا با این گروه که بر اساسش این شبه نظامیان با جلوگیری از ورود القاعده به اراضی تحت کنترلشان موافقت کردند، تاکید کرد که به طالبان نمی توان اعتماد کرد. این معاون رئیس جمهور سابق افغانستان استدلال کرد که طالبان تنها معتقد است که "ادبیات جهادی آنها غالب خواهد شد".

صالح روز شنبه در یک پیام صوتی با بیان اینکه طالبان مشروعیت ندارد تاکید کرد که با تسلیم شدن یا توافق با گروه طالبان موافقت نخواهد کرد. او گفت: هدف سیاسی ما این است تا به مردم افغانستان اجازه دهیم درباره ماهیت و نوع حکومت شان صحبت کنند، ما آماده مذاکرات در این زمینه استیم. اما اگر از ما خواسته شود توافق کنیم یا تسلیم شویم، این کار انجام نمی‌دهیم.

وی بار دیگر تاکید کرد که بر اساس قانون اساسی افغانستان، اکنون او سرپرست مقام ریاست جمهوری کشور است.وی اضافه کرد: ما مشروعیت داریم، قدرتی که با زور به دست آمده مشروعت پیدا نمی‌کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала